سئو سایت جستجو وب سایت شما را ممکن می سازد ، بنابراین موتورهای جستجوگر بیشتر سعی می کنند سایت هایی که سئو شده اند را رتبه بندی کنند و به کاربران سایت های مناسب ارائه دهند.

نمایش جستجوی مرتبط و مفید به کاربران باعث تشویق و جذب بازدیدکنندگان بیشتر است پس حیات موتورهای جستجوگر بسته به کیفیت کار آن ها است ، اما مطمئن شوید که اولا نیازهای کاربرانتان را برآورده می کنید. جذب افراد علاقه مند به محتوای شما هدف نهایی است، نه بازی با سیستم سایت و توجه به نیاز های موتورهای جستجو

سئو سایت و ارتقا در گوگل

یک وب سایت به تنهایی دیگر خوب نیست ، وب سایتی که نتواند در تجارت شما پیشرفت و تغییری ایجاد کند همان بهتر که وجود نداشته باشد.

چطور می توان بی اهمیت از کنار حجم بالایی از بازدید و ترافیکی که از موتور جستجوی گوگل به سمت وب سایت های مختلف سرازیر می شود گذشت، ترافیکی که به همراه خود فروش بالا، اعتبار بیشتر و تغییرات بزرگ به همراه دارد. دقیقا همان چیزی که این روزها برای به دست آوردنش بخشی به عنوان سئو سایت شکل گرفت!

بهینه سازی وب سایت برای موتور جستجو

دوست دارید یک سایت طراحی کنید و در نتایج جستجوی گوگل اول باشید؟ چند چالش روبروی شماست که باید به آن ها توجه کنید، رعایت این موارد می تواند تا حد زیادی به پیشرفت وب سایت شما کمک کند، در نظر داشته باشید وب سایت شما مانند کودکی است که باید با توجه ویژه به آن مسیر رشد عالی و مناسبی برای آن فراهم کنید.

وب مستر ابزاری است از طرف گوگل که به شما کمک میکند بتوانید یک سایت خوب و حرفه ای طراحی کرده و جز نفرات اول در جستجوی گوگل باشید.

هر کسی که وب سایت طراحی کرده است و تمایل دارد سایت خود را ارتقاء دهد یا جز نفرات برتر در جستجوی گوگل باشد می تواند از این ابزار بهره مند شود. تفاوتی ندارد این وب سایت اهداف تجاری را دنبال می کند و یا توسط یک عکاس برای نمایش نمونه کارها مورد استفاده قرار می گیرد.

مهمترین کاربرد های این ابزار برای جستجوی موفق در موتور جستجوی گوگل است.

با روش های مختلف می توانید در دنیای مجازی حضور پیدا کنید که یکی از آنها طراحی سایت می باشد. حضور در شبکه های اجتماعی نیز می تواند یک گزینه دیگر برای برقراری ارتباط محسوب شود.

گام اول انتخاب یک دامنه خوب است که می تواند نام شرکت شما باشد چرا که اولین اسمی که به فکر مشتری می رسد نام شرکت شما است. یکی دیگر از ویژگی های اسم دامنه خوب کوتاه و ساده بودن آن است. مردم اسامی پیچیده را به سختی به یاد می آورند.

مرحله بعدی انتخاب هاست مناسب می باشد، هاست اطلاعات شما را از طریق اینترنت در دسترس عموم قرار می دهد ولی ویژگی های یک هاست خوب چیست؟

1. یک هاست خوب همیشه در دسترس است. گوگل از وب سایت هایی که در طول شبانه روز سرعت بالایی ندارند یا از دسترس خارج می شوند استقبال نمی کند.

2. پهنای باند نشانگر انتقال اطلاعات از وب سایت شما بوده و تعیین میکند سایت شما قابلیت پشتیبانی از چه میزان حجم ترافیک را دارد. اگر این مقدار کافی نباشد ممکن است از دسترس خارج و وب سایت شما را با مشکل روبرو کند.

3. امنیت هاست شما باید بالا باشد به طوری که از تهدید های بیرونی از جمله هکر ها در امان باشد. تغریبا 90 درصد وب سایت هایی که هک می شوند به دلیل ضعف در هاست خود دچار نابودی شوده اند، اگر وب سایت شما هک شود این اتفاق بد در کارنامه شما ثبت و اعتبار شما را به خطر می اندازد. مردم دوست ندارند اطلاعاتشان توسط هکر ها دزدیده شود!

4. اگر پشتیبان خوبی داشته باشید به راحتی می توانید مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید. پشتیبانی 24 ساعته یکی از وظایف مهم یک هاست خوب به شمار می آید.

شناسایی مخاطبان سایت خود

ایجاد مطالب ارزشمند همیشه مورد بحث بوده، امروزه متاسفانه کپی کردن به یک معضل بزرگ تبدیل شده و دنیای مجازی را تحدید می کند.

اسپم یا کپی نکنید

قبل از اینکه محتوایی ایجاد کنید باید ابتدا مخاطب خود را بشناسید مهم است بدانید این مردم هستند که به وب سایت شما سر میزنند به عنوان مثال دامنه brandonsbaseballcards.com شامل افرادی می شود که به کارت های بیس بال علاقه دارند. هنگامی که شما مخاطب خود را بشناسید و در ارتباط با موضوع کاری خود محتوا تولید کنید موفق هستید.

درک مخاطبان خود را با استفاده از http://www.google.com/trends بسیار کمک می کند تا کلمات کلیدی مربوط به مخاطب خود را شناسایی و از علاقه مندی های آنها بدانید.

این ابزار آمار کاملی از تعداد علاقه مندان زمان پیشرفت جستجو و روند آن به شما اطلاعات مفیدی می دهد. مثلا ببینید کلمه سئو در چه وضعیتی است، حجم جستجوی آن را ببینید و در شرایط مختلف مقایسه کنید!

همچنین این روند جالب در طول زمان همراه با عبارات جستجو را نشان می دهد. درک اصطلاحات مرتبط با محتوای سایت شما کمک می کند تا برای ایجاد محتوای مناسب تر برای مخاطبان خود که منجر به بیشتر شدن مردم برای پیدا کردن سایت شما در گوگل می شود.

ایجاد مطالب ارزشمند کلید ایجاد یک وب سایت فوق العاده است! محتوای اصلی و با کیفیت بالا مردم را بارها به وب سایت شما باز می گرداند و این همان چیزی است که شما می خواهید.

اطلاعات مفید در اختیار مردم بگذارید اگر شما یک وب سایت برای رستوران راه اندازی کرده اید اطلاعاتی از محل فعالیت، ساعات کار، اطلاعات تماس، منو و یک وبلاگ برای به اشتراک گذاشتن برنامه های آینده داشته باشید.

محتوای سایت شما باید منحصر به فرد، خاص و با کیفیت بالا باشد! مطالب شما نباید از وب سایت های دیگر کپی شود.

انتخاب تصاویر مرتبط و عالی می تواند هم ترافیک تصاویر گوگل و هم ماندگاری کاربر را به همراه داشته باشد.

خطاها مانند لینک های شکسته و یا اطلاعات اشتباه، اشتباهات دستور زبان و یا املایی، مقدار بیش از حد از تبلیغات، هرزنامه مانند نظر و یا انجمن اسپم شرایط و رتبه شما را به خطر می اندازد.

شما باید دستورالعمل استفاده از ابزار وب مستر گوگل را بیاموزید چرا که این ابزار بر روی سایت شما نظارت مستقیم دارد و هر گونه اشکال می تواند جایگاه شما را دچار اختلال کند. این یک اصل مهم در سئو است!

ساختار سایت شما باید سازماندهی شود! به عنوان یک وب مستر، شما می خواهید کاربران به سرعت و به آسانی در وب سایت حرکت و برای پیدا کردن محتوا که همان اصل مهم است آسوده باشند. شما همچنین می خواهید موتورهای جستجو نیز به راحتی خزنده های خود را برای درک صفحات و محتوا بفرستند و شما را ببینند. پس ساختار سایت باید روشن و منطقی باشد، انواع الگوریتم ها و عوامل رتبه بندی جایگاه شما را مشخص می کند. ابتدا ببنید گوگل میتواند سایت شما را ببیند، با این عبارت می توانید حجم صفحات ثبت شده در گوگل را مشاهده کنید : site:example.com

اگر صفحات سایت شما را در نتایج نشان می دهد، بدان معنی است که آنها در فهرست گوگل هستند! اما اگر سایت شما نشان داده نمی شود و یا نتایج بسیار جدید هستند، این امکان وجود دارد که گوگل آن را نمیبیند در ابزار وب مستر یاد بگیرید چگونه صفحات را برای تسریع زمان ایندکس مطالب اضافه کنید.

به یاد داشته باشید اگر وب سایت شما در لیست نتایج جستجو نیست حتما در دستورالعمل ها نقض وجود دارد.

انتخاب عنوان منحصر به فرد و توصیفی

عنوان در تعداد نمایش صفحات تاثیر بسیاری می گذارد، یک عنوان عالی انتخاب کاربر را به سمت صفحات شما هدایت می کند. عنوان باید کوتاه و مختصر باشد. عناوین بلند می تواند مردم را گیج و بطور کامل از کلیک کردن روی آن منصرف کند. عنوان یکی از سیگنال های اصلی سئو سایت در گوگل برای تعیین عنوان یک صفحه در نتایج جستجو است.

توضیحات متا به طور کلی توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرد، برای نشان دادن یک توصیف از سایت شما به کاربران بر خلاف یک عنوان که باید مختصر باشد در نتایج جستجو شرح متای خوب می تواند با دقت خلاصه محتوای یک صفحه باشد. نباید پر از کلمات کلیدی و یا شامل مطالب کل صفحه باشد اگر گوگل فکر کند که توضیحات متا به صفحه شما مرتبط است از آن به عنوان شرح در نتایج خود استفاده می کند.

ویژگی های”ALT” یک توصیف برای تصویر

مهم است که توضیح تصاویر را برای موتورهای جستجو و کاربران بنویسید. به عنوان مثال، کارت های بیس بال در brandonsbaseballcards.com شامل نام و تیم های بازیکنان باشد اما موتورهای جستجو برای دیدن مشکل دارند اگر آن یک تصویر باشد ممکن است قادر به خواندن اطلاعات نباشند. اگر کسی برای یک کارت خاص جستجو کند ممکن است این سایت را پیدا کند، مثلا “یک کارت بیس بال امضا شده توسط غول سان فرانسیسکو، تیم برنده از جهان سری 2008 ”

از آنجا که افرادی سود جو موارد غیر منطقی و بیهوده ای را به عنوان سئو سایت به خورد مردم می دهند باید بسیار باهوش باشید چون بسیاری از ترفندها که توسط افراد به کار برده میشوند تاثیر جبران ناپذیری بر روی رتبه سایت شما دارد. اصطلاحا به این افراد سئو کلاه سیاه می گویند، تنها سئو کلاه سفید می تواند نتیجه بخش باشد.

تنها سه عامل سئو سایت می تواند رتبه شما را بهبود بخشد

طراحی سایت بر اساس دستورالعمل گوگل
رعایت موارد فنی در ابزار وبمستر گوگل
محتوای با کیفیت

طراحی سایت بر اساس دستورالعمل گوگل

طراحی سایت بر اساس دستورالعمل گوگل میتواند شامل استفاده از متن به جای تصاویر برای نمایش عنوان ، محتوا، و یا لینک در سایت شما باشد. خزنده های جستجوگرها نابینا هستند و این تگ “alt” است که بینایی موتورهای جستجو را فراهم می کند پس امکان فنی این مورد مهم را در وب سایت خود پیش بینی کنید.

فایل robots.txt دستورالعملی برای خزنده موتور جستجو در مورد آنچه که شما اجازه به دیدن می دهید یا خیر! ما توصیه می کنیم که شما با استفاده از فایل robots.txt برای جلوگیری از خزنده از صفحاتی که ارزش زیادی برای بازدید کنندگان دارند جلوگیری نکنید، از ابزار robots.txt موجود در ابزار وب مستر گوگل مطمئن شوید مثلا پوشه تصاویر در دسترس باشد.

رعایت موارد فنی در ابزار وبمستر گوگل

دستورالعمل های مهمی در رعایت موارد فنی گفته شده و در ابزار وبمستر گوگل مهم هستند اگر شما می خواهید سایت خود را رتبه بندی و در جستجوی گوگل ببینید باید آنها را رعایت کنید استفاده از برخی شیوه های غیر قانونی در سایت می تواند وب سایت شما را از فهرست گوگل حذف کند.

در اینجا برخی از اصول اساسی دستورالعمل های کیفیت عبارتند از:

سئو سایت صفحات برای کاربران ساخته شوند نه برای موتورهای جستجو

اجتناب از کلاهبرداری های در نظر گرفته شده برای بهبود رتبه بندی موتور جستجو

آیا کاربران خود را فریب نمی دهید؟ هیچ چیزی را با کلک که کاربران خود نمی خواهد انجام ندهید، مانند : به طور خودکار هدایت کاربران صفحات و یا سایت هایی که آنها قصد بازدید ندارند.

ایجاد مقاله با کیفیت بالا

ایجاد محتوای با ارزش برای مخاطب شما به عنوان یک امتیاز محسوب می شود.

بهترین روش ها در سئو کلاه سفید یا : SEO Whitehat

هدف این تکنیک برای بهبود سایت با تمرکز بر محتوای با کیفیت بالا و اضافه کردن برچسب های توصیفی خوب تصاویر است.

شیوه های بد سئو سایت : SEO Blackhat

تکنیک های غیرقانونی که با دستکاری به تلاش برای رتبه بندی یک سایت در موتورهای جستجو که منجر به شکست میشود مانند خرید بک لینک که بابت آن پول دریافت می شود و غیر قانونی است. یا استفاده از لینک های مخفی در کد نویسی سایت.

سورن مدیا با استفاده از سئو کلاه سفید وب سایت شما را به رتبه های عالی ثبت می کند. سئو سایت در سورن مدیا با روندی جدی ، قانونی و طبیعی است.