نقشه سایت

بزرگترین مزیت نقشه سایت برای اهداف سئو جلب توجه خزنده های گوگل به دلیل ارسال فرکانس و کشاندن آنها به سمت وب سایت شماست، در نتیجه صفحات شما ثبت و رتبه بندی سریع تری در نتایج جستجو خواهند داشت.

اینکه چقدر تاثیر گذار است قابل اندازه گیری نیست چون الگوریتم های گوگل همیشه بروز رسانی می شوند، اما تجربه نشان می دهد ربات های گوگل اولویت را نقشه سایت قرار می دهند ، ممکن است این توانایی ذاتی باشد.

اهمیت نقشه سایت xml در گوگل پاندا

در عصر اینترنت و انتشار مطالب در وبسایت ها ، sitemap.xml برای تعیین سایت به عنوان منبع اصلی مطلب مورد نظر امری کلیدی است.

من در اوایل کارِ مورتورهای جستجو ، اعتقاد چندانی به نقشه ایکس ام ال نداشتم اما به مرور زمان متوجه شدم چه فوایدی برای وبسایت ها میتوانند داشته باشند.

نقشه XML راهی است برای برقراری ارتباط مستقیم با موتورهای جستجو ، اعلام سریع وجود محتوای جدید یا تغییر آن و نیز اطمینان یافتن از این که این محتوای جدید، سریعتر در دسترس قرار میگیرد.

برای صاحبان وبسایت ها بسیار مهم است که گوگل پی ببرد سایت شما منبع اصلی محتوای ارائه شده است.

این چند نکته را سعی کنید هنگام تهیه نقشه سایت برای گرفتن نتیجه بهتر رعایت کنید:

از وجود تمامی صفحات سایت خود در نقشه XML اطمینان کسب کنید. این کار افزایش فرکانس خزنده ها در نتیجه ثبت صفحات شما را تضمین می کند.

در توصیه های قدیمی گوگل تعداد 100 لینک در هر صفحه نقشه سایت به چشم می خورد اما طبق تجربه هیچ خزنده ای به داشتن بیش از 200 لینک در صفحه نقشه سایت هم مشکلی نداشته، سعی کنید از قرار دادن لینک های خارجی در صفحه نقشه سایت خودداری کنید ، کاربران و خزنده ها وب سایت شما را هدف قرار داده اند نه وب سایت های خارجی