طراحی سایت ریسپانسیو و اهمیت بهینه سازی وب سایت برای دستگاه موبایل امروزه اصلی ترین مسئله ای است که همه وب سایت ها با آن روبرو هستند ، حالا که بیش از 75 درصد بازدید کننده های یک وب سایت از طریق موبایل به وب سایت شما دسترسی دارند بهتر است طراحی سایت ریسپانسیو را در الویت قرار دهید.

طراحی سایت ریسپانسیو سرمایه گذاری در وب سایت جدید

مهم ترین سرمایه گذاری در وب سایت جدید ، طراحی واکنش گرای (responsive: نمایش عناصر وب سایت منطبق با تمام دستگاه ها) اضافی است. به طور خلاصه می توان گفت که با انجام این کار ، وب سایت شما قادر خواهد بود ظاهرش را به تناسب دستگاهی که در حال بازدید از آن است، تغییر دهد. این تغییرات به نحوی هستند که محتوای وب سایت به همان صورت باقی مانده ولی صفحه بندی وب سایت مطابق با دستگاه، تغییر می کند تا صرف نظر از نوع دستگاه و اندازه صفحه آن، تجربه کاربری فوق العادی را برای بازدید کننده از سایت رقم بزند.

با این کار دیگر کاربران مجبور نیستند برای دیدن محتوای مورد نظر شما صفحه را بزرگ نمایی کنند. از جمله مزایای این کار، آن است که رتبه وب سایت شما در رتبه بندی گوگل بالاتر خواهد رفت چرا که وب سایت شما برای دستگاه های موبایل بهینه سازی شده است.

بهتر است نگاهی به اطراف بیندازید. اگر درست نگاه کنید، متوجه خواهید شد که در حال حاضر شاهد یک انقلاب موبایلی در تاریخ بشریت هستیم. سوال این است که آیا شما برای بهره گیری از این موقعیت جدید، آماده هستید؟

وب سایت های واکنش گرا چطور عمل می کنند؟

پاسخ غیر علمی و غیر تخصصی به این سوال آن است که این گونه وب سایت ها به گونه ای کد نویسی شده اند که می توانند نوع دستگاه بازدید کننده از وب سایت را تشخیص داده و نسبت به آن واکنش نشان دهند. پس از آن وب سایت اندازه و چارچوب صفحه را بسته به اندازه صفحه دستگاه مخاطب تنظیم کرده تا محتوا به بهترین شکل ممکن برای مخاطب نمایش داده شود.

برای دستگاه های بسیار کوچک (گوشی های هوشمند)، بهینه سازی به معنی وارد کردن تمام محتوا در یک ستون می باشد. این انطباق پذیری حتی گاهی به معنی ضرورت تغییر اندازه تصاویر یا پنهان سازی آن ها بر اساس اولیت های تعیین شده از سوی شما، می باشد.

مزیت های کلیدی طراحی سایت ریسپانسیو

باعث ایجاد تجربه عالی کاربر شده که موجب بازدید طولانی تر و در نتیجه بالاتر رفتن احتمال تبدیل (تبدیل یک بازدید کننده به مشتری)، می باشد.

طراحی سایت ریسپانسیو مشکلاتی از قبیل محتوای تکراری ، که معمولا هنگام ایجاد نسخه های جداگانه وب سایت برای موبایل اتفاق می افتد، را برطرف می سازد و باعث افزایش رتبه در گوگل خواهد شد.

بهبود رتبه گوگل ، به خصوص در جست و جوی های دستگاه های موبایل

ایجاد صفحه فرود بهتر برای کمپین های تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک (PPC) برای دستگاه های موبایل

امروزه تقریبا تمام وب سایت ها به شیوه طراحی سایت ریسپانسیو ساخته می شوند. بنابراین اگر وب سایت شما از چنین قابلیتی برخوردار نیست و با این اصول ساخته نشده است، باید بدانید که میدان را به رقبا واگذار کرده اید که اصلا خوب نیست! پس بهتر است هر چه زودتر دست به کار شده و جایگاه خود را در رقابت تثبیت کنید.