سئو وردپرس : راهنمای قطعی سئو برای سایت های وردپرس

وردپرس یکی از بهترین هاست ، یا اگر نه وقتی نامی از SEO به میان می آید می توان با اطمینان گفت یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا در بحث سئو می باشد.

بهینه سازی و سئو وردپرس خود را به بهترین روش های مندرج در این مقاله بهینه کنید ، این مقاله به شما کمک خواهد کرد سئو وردپرس خود را بهبود ببخشید.

این مقاله از سال 2008 تاکنون با بهترین شیوه ها برای سئو وردپرس بروزرسانی شده است. هدف این مقاله این است که همه اطلاعات مربوط به تمام مقالات مختلفی که ما در مورد سئو وردپرس نوشتیم، در اینجا و در اختیار شما قرار دهیم.

اولین نسخه های این مقاله به شدت بر اساس استفاده از یک افزونه به نام HeadSpace و مجموعه ای از پلاگین های دیگر بود. ما از آن زمان که پلاگین Yoast SEO به روی کار آمد آن را جایگزین و منتشر کردیم.

این افزونه تا حدی قدرتمند است که در میلیون ها سایت استفاده می شود، حتی بزرگترین سایت ها مانند SearchEngineLand و Next Web از این افزونه استفاده می کنند.

پلاگین Yoast SEO بسیار پایدار است و از ویژگی های عالی برخوردار است. در این مقاله فرض می کنیم شما از Yoast SEO استفاده می کنید.

آموزش Yoast SEO جهت سئو وردپرس

اگر شما از پلاگین دیگر SEO مانند All-in-One SEO Pack یا Ultimate SEO استفاده می کنید، اما مایل به تغییر و استفاده از پلاگین SEO رایگان و بسیار قدرتمند Yoast SEO هستید، یک راهنمای مهاجرت برای شما در این برنامه وجود دارد. این فرایند واقعا آسان است.

تنظیمات سئو وردپرس ( هسته وردپرس )

کوتاه کردن یو آر ال های وردپرس یک برتری نسبت به سیستم های دیگر دارد و این ویژگی حتی بدون استفاده از پلاگین های جانبی است. شما به راحتی می توانید آن طور که میلید url های صفحات خود را تنظیم کنید.

ساختار Permalink

ساختار Permalink

ساختار Permalink در وردپرس

اولین چیزی را که باید تغییر دهید ساختار permalink وردپرس است. تنظیمات permalink را در قسمت تنظیمات ← پیوندهای ثابت پیدا کنید.

permalink به طور پیش فرض p = <postid>، اما ما ترجیح می دهیم از / نام پست یا / / category / post-name استفاده کنیم. برای اولین گزینه، شما تنظیم را به /٪ postname٪ /: تغییر دهید.

WWW یا بدون WWW

این واقعا عالی است که شما می توانید بدون حتی یک خط کد نویسی و یا استفاده از پلاگین های سئو انتخاب کنید که می خواهید سایت خود را بصورت www.example.com یا به سادگی example.com نشان دهید.

این گزینه از اهمیت زیادی برخوردار است ، اهمیت انتخاب نحوه نمایش سایت در جلوگیری از تکراری شدن آدرس های صفحات کمک شایانی می کند.

جلوگیری از کلمات بیهوده در آدرس های سایت وردپرس

آخرین چیزی که شما می خواهید در مورد permalinks خود برای افزایش سئو وردپرس انجام دهید ، حذف کلمات کم اهمیت مانند واژه های “از”، “و”، “و غیره”

از نسخه 1.1.6، افزونه Yoast SEO به طور خودکار کلمات کم اهمیت را از url های حذف می کند، هنگامی که یک پست را ذخیره می کنید، URL های طولانی امکان ذخیره کامل متن وجود ندارد ، پس با حذف کلمات کم اهمیت ضمن زیبا تر شدن یو آر ال های وردپرس از طولانی شدن آدرس صفحات جلوگیری می شود.

با SSL یا نه بدون SSL

در سال 2014 ، گوگل اعلام کرد سایت هایی که از پورت HTTPS / SSL استفاده می کنند از مزایای رتبه بندی (به احتمال زیاد جزئی) بهره مند می شوند. به همین دلیل، سایت های بیشتری به SSL تبدیل شده اند. ممکن است برای شما نیز یک ایده خوب باشد.

سئو وردپرس با بهینه سازی عنوان برای جستجوگرها

عنوان ، محتویات برچسب <title> صفحه شما یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی در نتایج جستجو است. نه تنها عنوان اصلی پست ، بلکه محتویات خط اول نیز در نتایج جستجو مشاهده می شود و سپس URL ، و در انتها توضیحات مطلب با درج تاریخ پست

به نظر می رسد موتورهای جستجو وزن بیشتری بر روی کلمات اولیه قرار می دهند ، بنابراین اگر کلمات کلیدی شما نزدیک به شروع عنوان صفحه باشد ، احتمالا رتبه خوبی خواهید داشت.

افرادی که صفحه نتایج را اسکن می کنند ابتدا اولین کلمات را می بینند. اگر کلمات کلیدی شما در ابتدای لیست شما قرار دارد، احتمال دارد که صفحه شما کلیک شود.

کنترل عنوان ها توسط افزونه Yoast SEO

عنوان ها متاها - Yoast SEO

عنوان ها متاها – Yoast SEO

شما می توانید نحوه و قالب نمایش عنوان را با پلاگین Yoast SEO کنترل کنید. دو قسمت در افزونه وجود دارد که آنها را کنترل می کند. اول از همه، به محض نصب و فعال کردن افزونه، بخش SEO با موضوع عنوان و متاها را در مدیریت خود دریافت می کنید. به SEO → Titles & Metas بروید و روی تب انواع مطلب برای انواع مختلف صفحات در سایت خود مشاهده خواهید کرد.

برای هر نوع پست و طبقه بندی می توانید قالب نمایش عنوان ( و همچنین قالب های متا توضیحات را تنظیم کنید، اما ما به آن ها بعدا دسترسی خواهیم داشت).

یا اگر در حال اجرای برگه یک نویسنده هستید. بایگانی نویسنده دقیقا مانند صفحه اصلی شما می شود. این را مشکل تکراری بودن محتوا می نامند. اگر این حالت در سایت شما است می توانید آن را غیرفعال کنید تا به صفحه اصلی شما باز گردد یا اینکه یک noindex,follow اضافه کنید تا در نتیجه جستجو نمایان نشود. توجه داشته باشید که لینک به آرشیو ممکن است هنوز هم توسط قالب خروجی داشته باشد شما نیاز است بطور جداگانه حذفشان کنید. خطای «محتوای تکراری» در بایگانی زمانی هم ممکن است رخ بدهد. همانطور که در بالا گفته شد، می توانید برای جلوگیری از این خطا، دقیقا مانند آرشیو نویسنده عمل کنید.

جداکننده‌ عنوان

انتخاب جدا کننده عنوان در افزونه Yoast SEO

نمادی را که می‌خواهید برای جداسازی عنوان استفاده شود، انتخاب کنید. این نماد به عنوان مثال ، بین عنوان نوشته و نام سایت ، نمایش داده خواهد شد. نمادها در اندازه ای که در نتایج جستجو ظاهر شده است، نمایش داده شده‌اند.

بهینه سازی تک تک پست ها

حالا که قالب های دلخواه تنظیم شده اند ، می توانید پست ها و صفحات شخصی را بهینه سازی کنید. برای این کار از پیش نمایشی که توسط افزونه Yoast SEO آماده شده استفاده می کنیم.

کلیدواژه کانونی

این پیش نمایش به طور خودکار مقادیری را که قبلا در پست خود پر کرده اید را با قالب تنظیم شده در عنوان ها و متاها اعمال می کند، اما شما می توانید عنوان را به طور کامل با استفاده از فیلد عنوان تغییر دهید

عنوان سئو

اگر عنوان شما بیش از حد طولانی و یا کوتاهباشد ، تحلیل مربوط هشدار خواهد داد. طول عنوان یک مقدار ثابت شخصیت نیست ، بلکه محدود به طول صفحه نمایش در نتایج جستجو است.

برای انتخاب عنوان موارد زیر مهم هستند:

آنها همیشه باید نام تجاری خود را داشته باشند، ترجیحا در پایان، به طوری که ممکن است مردم شما را در جستجوهای متوالی بشناسند.

آنها همیشه باید کلیدواژه ای را که فکر می کنید مهم تر برای پست یا صفحه فعلی باشد به همراه داشته باشند، که از آن در کلید واژه فوکوس صفحه ( کلید واژه کانونی ) استفاده خواهیم کرد.

کلمات کلیدی تمرکز پست باید ترجیحا در ابتدای عنوان باشند.

توضیحات متا سئو وردپرس

حالا که ما عنوان مناسب داریم، باید روی توضیحات متا تمرکز کنیم. توضیحات متا می تواند توسط موتورهای جستجو برای نشان دادن در نتایج استفاده شود، این توضیحات متا در زیر URL نتیج جستجو نمایش داده می شود. توضیحات متا معمولا زمانی استفاده می شود که حاوی کلمه کلیدی که جستجوگر برای جستجوی آن بوده در توضیحات متا وجود داشته باشد.

برخی از پلاگین ها به اصطلاح “توضیحات متا خودکار” استفاده می کنند. آنها از اولین جمله ای از پست استفاده می کنند تا به طور پیش فرض توضیحات متا را پر کنند. این خیلی هوشمند نیست این جمله اول ممکن است یک جمله مقدماتی باشد که تقریبا چیزی برای موضوع در آن وجود  ندارد.

بنابراین، توضیحات متا وقتی خوب است که توسط دست نوشته شده باشد، و اگر شما به طور خودکار به تولید توضیحات متا پرداخته باشید یا اگر ممکن است هیچ کاری انجام نداده باشید موتور جستجو کنترل توضیحات متا را به دست میگیرد.

اگر شما از توضیحات متا استفاده نکنید، موتور جستجو کلمه کلیدی مورد جستجو را در مطلب پیدا خواهد کرد و به طور خودکار یک خط در اطراف آن را انتخاب می کند، که به شما یک کلمه پررنگ در نتایج نشان می دهد.

بنابراین، از فیلد متا توضیحات در پلاگین Yoast SEO استفاده کنید تا توصیف متا را بنویسید. اطمینان حاصل کنید که خواننده را از طریق کلیک کردن مجذوب کرده و اطمینان حاصل کنید که حداقل یک بار از کلمه کلیدی تمرکز خود در پست یا صفحه خود استفاده کنید.

بهینه سازی تصویر در سئو وردپرس

بخشی که اغلب نادیده گرفته می شود درج صحیح عکس در مطلب است. با انجام دادن کارهایی مانند نوشتن برچسب های خوب برای تصاویر و نام فایل ها، می توانید کمی از ترافیک اضافی از موتورهای جستجوی مختلف تصویر دریافت کنید. در کنار این، شما به خوانندگان کم توان خود کمک میکنید که تا بتوانند آنچه پنهان شده است، بفهمند.

استفاده از ویژگی های مناسب برای تصاویر نیز چیزی است که در صفحه تجزیه و تحلیل عملکرد ماژول پلاگین Yoast SEO بررسی شده است.

XML نقشه سایت

نقشه سایت XML

نقشه سایت XML

نقشه سایت این اطمینان را به شما می دهد ضمن اضافه شدن صفحات پس از انتشار از ثبت آنها در گوگل اطمینان کسب کنید ، افزونه Yoast SEO باید گفت استاد تولید نقشه سایت است و یک نقشه سایت بدون عیب را ارائه میدهد.

مطمئن شوید نقشه سایت را در وبمستر گوگل اضافه و معرفی کرده اید ، جهت اطلاع نقشه سایت ارئه شده توسط افزونه Yoast SEO واقعا استیبل و عالی عمل می کند که نیاز شما را از هر افزونه نقشه سایتی بی نیاز می کند.

Sitemap XML برای همه پست ها ، صفحات ، انواع پست های سفارشی و تمامی طبقه بندی های شما مانند دسته ها و برچسب ها و (در صورت وجود) سایر طبقه بندی های سفارشی ایجاد می کند.

هنگامی که شما یک پست یا صفحه جدید را منتشر می کنید، Sitemap XML به طور خودکار به Google و Bing ارسال می شود و به شما این امکان را می دهد که به راحتی (و به سرعت) محتوای جدید خود را پیدا کنید.

مسیر سایت Breadcrumbs

مسیر سایت را به پست ها و صفحات خود اضافه کنید. مسیر سایت پیوندی معمولا در بالای پست هستند، که شبیه «صفحه اصلی> مقالات> سئو وردپرس» است. آنها به دو علت خوب هستند:

آنها اجازه می دهند کاربران خود را به راحتی به سایت خود هدایت کنند.
آنها موتورهای جستجو را قادر می سازند ساختار سایت شما را راحت تر تعیین کنند.

این مسیر سایت باید به صفحه اصلی پیوند داشته باشند و دسته پست را وارد کنید. اگر پست در چندین دسته باشد، باید یکی را انتخاب کنید. برای این کار، single.phpو page.php را در قالب خود ویرایش کنید و از Breadcrumbs پلاگین Yoast SEO استفاده کنید. تنظیمات Breadcrumbs را در صفحه تنظیمات لینک های داخلی جستجوگرها پیدا می کنید.

تگ عنوان در سئو وردپرس

اگر چه بیشتر تم ها برای وردپرس به صورت پیش فرض از تگ h1 استفاده می کنند اما مطمئن شوید عنوان پست شما <h1> است.

هر صفحه تنها یک h1 باید داشته باشد. در ضمن از تگ h2 بعد از تگ h1 استفاده کنید ، فراموش نکنید از تگ های h1 و h2 برای موارد کم اهمیت و عمومی استفاده نکنید.

خالی کردن کد ها از جاوا اسکریپت و CSS داخلی

جاوا اسکریپت و CSS را حتما به فایل مخصوص خود انتقال دهید ، این کار باعث می شود هنگام بارگزاری ابتدا متن ها بارگذاری شود سپس کد های جاوا اسکریپت و CSS بارگزاری شود، این روش باعث بالاتر رفتن سرعت لود قالب خواهد شد.