امروز درباره اینکه چه محتوایی باید در فروشگاه آنلاین شما منتشر شود ، نکاتی را مطرح خواهیم کرد.

سئو فروشگاه

کلمات نقش حیاتی و کلیدی در دنیای تجارت الکترونیک ایفا می کنند. در صورتی که کلمات به درستی و تاثیر گذار استفاده شوند، میتوانند در ترغیب کردن مشتریان برای خرید محصولات تاثیر گذار باشند.کلمات تاثیر گذار می تواند مشتریان ثابتی و وفاداری برای شما به ارمغان بیاورد. ولی در صورتی که این کلمات به درستی استفاده نشوند، تاثیر برعکس گذاشته و مشتریان را به سمت وب سایت های رقیب سوق خواهد داد.

موفقیت شما و ابسته به 5 اصل مهم می باشد:

1. توضیحاتی درباره محصول

توضیحات هر محصول می تواند ترافیک بالایی را به وجود آورده و به سمت صفحات فروش هدایت کند. کلمات در موتور های جستجو نقش اساسی ایفا می کنند. کلمه ای که استفاده می شود می تواند نماینده کل محتوای شما باشد که توسط مشتریان و طرفداران شما جستجو می شود. به همین دلیل اگر دوست دارید در موتور های جستجو رتبه بالایی داشته باشید ، باید در انتخاب کلمات دقت بالایی داشته باشید. سعی کنید از کلماتی که خیلی زیاد استفاده می شوند یا ارتباطی به محتوای شما ندارند استفاده نکنید.

باید ها و نباید ها

بایدها: شناخت مخاطب اهمیت بالایی دارد. باید بدانید برای چه نوع افرادی می نویسید. دانستن این موضوع که مخاطب شما دنبال چه چیزی می باشد به شما در انتخاب محتوا و البته واژگان کمک می کند.
شما باید به مخاطب درباره ی اینکه چگونه محصول شما می تواند نیاز های آنها را برآورده کند توضیح دهید به گونه ای که قانع و راغب شوند تا محصول شما را خریداری کنند.
چند لینک را برای محصولات دیگر فراهم کنید.

نباید ها: از کلمات کلیدی خیلی زیاد در متن خود استفاده نکنید زیرا این کار طبیعی بودن متن شما را از بین خواهد برد.

درباره محصولاتی که شاید در آینده تغییر پیدا کنند صحبتی نکنید.

2. توصیفات محصولات جذاب

صفحه توضیحات و توصیفات محصول در واقع همان فروشنده مجازی سایت می باشد، جایی که محصول شما یا توسط مشتری تایید شده و به فروش می رسد و یا توسط وی رد می شود. به محض اینکه مشتری وارد سایت شما می شود باید پایبندش کنید. و این مستلزم این است که شما مخاطبین خود را بشناسید و بدانید آنها دنبال چه چیز هایی هستند تا بتوانید در همان راستا آنها را برای خرید محصول متقاعد کنید.
مخاطب لحن شما را درک می کند و به همین دلیل استفاده از لحن مناسب می تواند مخاطبین شما را ترغیب به خرید کند. متن شما باید بتواند مخاطب را کاملا قانع کند.

باید ها: مخاطب شما باید خواننده شما باشد نه موتور جستجو
متن خود را به درستی طبقه بندی کنید
متن شما باید کوتاه باشد به طوری که وقت زیادی برای خواندن لازم نداشته باشد.

نباید ها: درباره محصول خود دروغ نگویید
درباره محصول خود زیاد اغراق نکنید.

3. برای موفقیت میتوانید از وبلاگ استفاده کنید

استفاده از وبلاگ ها در سال های اخیر، با هدف امتیاز گیری بالاتر در موتور های جستجو، رواج زیادی پیدا کرده است . ولی استفاده از وبلاگ ها کاربردهای دیگری نیز دارد. برای مثال در جذب مخاطب و پایبند نگه داشتن آنها تاثیر فراوانی دارد.

باید ها: وب نویسی شما باید مرتب باشد. هر بیشتر مطلب در سایت خود بگذارید بیشتر مخاطب جذب می کنید.
از عناوینی استفاده کنید که با محتوا و مطلب شما مرتبط باشد
نباید ها: لینک های اسپم دار از بلاگ های دیگر را قبول نکنید زیرا گوگل قبول نمی کند

4. دادن اطلاعات و ارائه راهنمایی های لازم و مورد نیاز مخاطب

ارائه راهنمایی های لازم می تواند رغبت مشتریان و مخاطبین را افزایش داده و آنها را نسبت به شما وفادار نگه دارد. در صورتی که مخاطب محتوای مورد نظر خود را با کیفیت و کمیت مناسب پیدا کند، شما را در لیست مطالبی که باید خوانده شود قرار می دهد. توضیحاتی که درباره محصولات داده می شودباید دقیق و قابل فهم باشد تا بازدیدکننده سایت شما بتواند به راحتی با آن ارتباط برقرار کند.

باید ها:

متن شما باید ساده و دقیق باشد
زمانی که شروع به نوشتن می کنید حتما خود را به جای خواننده بگذارید

نباید ها:
از کلمات خیلی تخصصی که خواننده متوجه نمی شود، استفاده نکنید
درباره محصول خود تعریف نکنید. اجازه دهید خود مشتری دراین باره نتیجه گیری کند.

5. استفاده از خبر نامه ها

زمانی که موفق شدید وفاداری مخاطب خود را به دست آورید، می توانید از خبرنامه برای ماندگاری بیشتر وی استفاده کنید. حتما در خبر نامه درباره محصولاتی که مخاطب دوست دارد اطلاعات کسب کند، اطلاع رسانی کنید. مسلما کسی که به دنبال لباس مردانه می گردد و یا لباس مردانه خریداری می کند دوست ندارد درباره مد جدید کفش های زنانه اطلاعات کسب کند.

باید ها: خبر نامه باید کوتاه و مرتبط باشد
دوستانه و خودمانی باشد
خواننده را راغب کرده و مشتاق نگه دارد.

نبایدها: اطلاعاتی را که خود خواننده به احتمال زیاد می داند کار نکنید
از خبرنامه فقط به عنوان ابزار ارتقاء استفاده نکنید
در کل استفاده از این 5 عامل تاثیر گذاری سایت تجارتی شما را چندین برابر خواهد کرد. محتوای با ارزش نه تنها مشتریان را به سوی سایت شما سوق خواهد داد، بلکه وفاداری آنها را نیز نسبت به سایت و محتوای شما تضمین خواهد کرد. افزایش بازدیدکنندکان از سایت شما موجب خوشحالی گوگل خواهد شد که همین موضوع برای سئو عالی می باشد.

2 Comments to “ سئو فروشگاه آنلاین”

 1. استار says :

  لطفا یک آموزش از نحوه حذف دسته بندی از لینک منتشر کنید یا به ایمیلمم بفرستید
  چطوری لینک های سایتتون رو اینجوری بدون اینکه قبل از مطلب لینک و آدرس دسته مطلب بیاد تنظیم کردید؟

  1. up says :

   سلام ، با توجه به اینکه اعلام نکردید از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده می کنید نمیشه راهنمایی دقیقی خدمتتون اعلام کنیم ،لطفا در صورتی که هنوز علاقه مند هستید اطلاعات بیشتری به دست آورید از طریق تلگرام پیام دهید

   جهت تماس با ما از طریق گفتگو در تلگرام : https://goo.gl/BQ8oT4