می خواهید یک وب سایت طراحی کنید اما نمیدانید چطور؟ ما قصد داریم توضیح دهیم که چگونه یک وبسایت طراحی می شود.
اساسا 7 مرحله وجود دارد که در فرآیند طراحی وب سایت مهم است.

مرحله 1: به دست آوردن نام دامنه – قبل از اینکه بتوانید کاری انجام دهید، باید نام دامنه خود را بدست آورید. نام دامنه آدرسی است که می خواهید یک کاربر پس از تایپ کردن به سایت شما دسترسی داشته باشد. برای دریافت نام دامنه شما باید یک هزینه سالانه به ثبت کننده دامنه برای دریافت این نام پرداخت کنید.

مرحله 2: شرکت میزبانی اطلاعات ( هاستینگ ) را انتخاب کنید – میزبانی سایت نیاز است زیرا این جایی است که شما تمام صفحات خود را برای وب سایت روی آن قرار می دهید. اساسا میزبان وب یک شرکت است که فضای سرور را برای شما فراهم می کند تا اجاره پیدا کنید فایل های سایت را در اینترنت منتشر کنید. برای دریافت هاست باید هزینه ماهانه یا سالیانه را برای اجاره فضا پرداخت کنید.

مرحله 3: برنامه ریزی وب سایت – هنگامی که شما نام دامنه و میزبانی خود را خریداری کرده اید آماده هستیم تا به مرحله برنامه ریزی برویم. قبل از اینکه بتوانید طرح سایت را شروع کنید، چند مورد باید تصمیم گیری شود. نوع سایت چیست؟ اکثر وب سایت ها یا اخبار ، اطلاعات و یا محصولات مبتنی بر وب هستند. شما چه نوع کاربردی از سایت انتظار دارید؟ صفحات شما چه چیزی هستند؟ محتوای هر کدام از این صفحات چیست؟ هنگامی که شما به این سوالات پاسخ می دهید، آماده می شوید تا به مرحله بعدی بروید.

مرحله 4: ساخت و طراحی وب سایت شما – دو راه برای ساخت و طراحی وب سایت وجود دارد. شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا می توانید یک آژانس طراحی سایت را برای طراحی سایت انتخاب کنید. با این حال اگر قرار است خودتان طراحی سایت را انجام دهید ، شما نیاز به نوعی از نرم افزار طراحی سایت دارید. سریعترین و ساده ترین گزینه استفاده از سازنده نرم افزار طراحی وب سایت رایگان است که شرکت میزبانی شما ارائه می دهد. برای مبتدیان که مایل به طراحی و ساخت آن هستند، این مسیر به بهترین شکل ممکن خواهد بود. اساسا در آن سازندگان وب سایت رایگان ، همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس متن و تصاویر خود را اضافه کنید. واقعن به همین سادگی است.

مرحله 5: انتشار و تست – در حال حاضر شما صفحات وب سایت خود را طراحی کرده اید و توسعه داده اید، اما باید آنها را آپلود کنید. برای اینکه صفحات شما قابل مشاهده آنلاین باشند، شما باید فایل های خود را با استفاده از یک سرویس FTP آپلود کنید. شما می توانید از طریق شرکت میزبانی وب نیز به FTP خود دسترسی داشته باشید.

هنگامی که وب سایت خود را آپلود کردید، اکنون باید تست و عیب یابی کنید. برخی از چیزهایی که می خواهید و به دنبال آن هستید عبارتند از: تصاویر نمایش داده نشده ، لینک ههای خراب ، اشتباهات و سازگاری مرورگر

مرحله 6: سئو سایت – ساده ترین راه برای تبلیغ وب سایت شما برای به دست آوردن بیشترین ترافیک از طریق بهینه سازی موتور جستجو یا همان سئو است. راه های دیگر برای تبلیغ سایت شما عبارتند از: تبلیغات در گوگل ، تبلیغات در سایت های پربازدید و ایمیل

شما باید URL خود را در تمام مکاتبات حرفه ای و هر زمان که در پیام های شخصی حساس کردید داشته باشید. مثلا من نشانی اینترنتی خود را در امضای ایمیل همراه با آدرس ایمیل قرار داده ام.