مهم ترین عناصری که در هر تبلیغ نقش کلیدی را بر عهده دارند، پیام، تصویر و طراحی هستند. در این جا نکاتی برای ایجاد یک تبلیغ نمایشی (Display ad) مؤثر ارائه شده که می توانید به شما در جهت بهبود میزان تبدیل، یادآوری برند و تعامل با کسب و کار، کمک کند.

1. ایجاد ساختاری قدرتمند

اگر امکان دارد از فرمت های بدون اندازه مانند متن یا قالب های HTML5 استفده کنید. زمانی که از فرمت image استفاده می کنید، تصویر را حتماً در اندازه HD آپلود کرده و مطمئن شوید که حداقل تصاویر 300×250، 728×90 و 160×600 را هم آپلود می کنید: این کار به شما اجازه می دهد در دسترسی به دستگاه ها و فرمت های مختلف به حداکثر کارایی ممکن برسید. زمانی که تصویر تبلیغاتی را در این سه اندازه اضافه کنید، سیستم گوگل به طور خودکار آن ها را تغییر اندازه داده و در جایگاه های تبلیغاتی (Placements) بیشتری در شبکه نمایش گوگل (Google Display Network) مورد استفاده قرار می دهد.

از تبلیغات دینامیک برای ایجاد شخصی سازی ترین تجربه ممکن استفاده کنید: زمانی که فردی یک تبلیغ با پیشنهاد مورد نظرش یا پیشنهاد های مشابه آن را مشاهده کند، احتمال بیشتری دارد که بر روی آن کلیک کند و با آن وارد تعامل شود.

2. پیامی در تبلیغ بگنجانید که ارزش زمان مخاطب را داشته باشد

تبلیغات خود را با مراحل مختلف یک خرید سازگار کنید: دادن پیام مناسب در لحظه درست می تواند پاسخ مثبت مشتری را بر انگیزد و او را برای خرید از شما راهنمایی کند.

پیشنهادات ویژه، نقطه تمایز و قیمت های خود را در تبلیغ بگنجانید: این کار باعث می شود مخاطبان شما به راحتی تفاوت خدمات یا محصولات شما را با محصولات دیگر شرکت های رقیب متوجه شوند. همچنین در بیشتر موارد، بیننده با تبلیغاتی تعامل پیدا می کند که پیش از کلیک کردن بر روی آن، جذبش شده باشد.

3. نگاه مخاطب را با تصاویر جذاب و چشم گیر، بربایید

سعی کنید تصویری از چهره یک فرد یا یک سبک زندگی را هم در تبلیغ خود بگنجانید: تصاویری که صمیمیت بیشتری داشته باشند، تأثیر بهتری نسبت به تبلیغاتی با تصویر محصول دارند.

تبلیغ خود را مبتنی بر شهرت برند بسازید و لوگوی خود را در هر قاب آن به نمایش بگذارید: تبلیغ شما باید با فضا و حس و حال وب سایت شما سازگاری داشته باشد. نشان دادن لوگو در همه تبلیغات می تواند برند شما را مشهور تر کرده و اعتبار شرکت را افزایش دهد.

پیام تبلیغاتی را متحرک بسازید ولی از عناصر جلب کننده توجه بیش از حد استفاده نکنید: وجود بخش متحرک در تبلیغ می تواند به متمرکز شدن توجه مخاطب بر روی تبلیغ کمک کرده و او را به انجام اقدام مورد نظر شما وا دارد. در طراحی تبلیغ خود استراتژی داشته باشید.

4. در طراحی استراتژیک عمل کنید

تصویر و متن تبلیغ خود را به گونه ای قرار دهید که مکمل یکدیگر باشند و از نظر بصری نیز در تعادل قرار داشته باشند: انجام این کار باعث تجربه بهتر مخاطب از مشاهده تبلیغ می شود و به شما این تضمین را می دهد که پیام کلیدی تبلیغ به طور مشخص، به راحتی و به شکلی مؤثر با مخاطبش ارتباط بر قرار کند.

طرحی با رنگ های متضاد و عناصر هنری که به جلب توجه بیننده کمک کنند را انتخاب کنید، ولی در عین حال اقدامات ضروری برای شهرت برند خود را هم فراموش نکنید: تضاد زنده و چشم گیر میان رنگ ها می تواند از نظر بصری باعث هیجان مخاطب شود و در نتیجه تبلیغ شما را یک پله بالا تر از تبلیغ دیگر رقبا قرار دهد.

از یک دکمه بزرگ و قابل کلیک کردن برای دعوت به اقدام مخاطب استفاده کنید و آن را در همه قاب ها بگنجانید: دکمه دعوت به اقدام مهم ترین بخش از تبلیغ شماست که حتماً باید توجه بیننده را به خود جلب کرده و او را وادار به کلیک کردن بر روی آن کند

مطمئن شوید که پیامی که در صفحه فرود نمایش داده می شود با پیام تبلیغاتی همخوانی داشته باشد: این کار می تواند تأثیر بسیار مثبتی بر روی کاربر، نرخ تبدیل و امتیاز کیفیت داشته باشد.

5.آزمودن و بهینه سازی را فراموش نکنید

اقدامات بهینه سازی تبلیغ خود را اولویت بندی کنید: از گروه تبلیغاتی با بالاترین حجم شروع کنید. این کار به شما اجازه می دهد بالاترین میزان بازدهی را از بهینه سازی که انجام داده اید، دریافت کنید.

چند نسخه گوناگون از تبلیغ خود را در گروه های تبلیغاتی با حجم بالا قرار دهید و در آن ها از پیام ها و تصاویر مختلف استفاده کنید: استفاده از چندین نسخه یک تبلیغ به شما اجازه می دهد بهترین نسخه را تشخیص داده و تبلیغ خود را برای داشتن بهترین عملکرد، بهینه سازی کنید.

تنظیمات نمایش گردشی تبلیغ (Ad Rotation) خود را در حالت بهینه سازی خودکار قرار دهید: بهبود یک تبلیغ فرآیندی متشکل از سعی و خطا های بسیار می باشد. اجرا کردن آزمون های بسیار، احتمالاً کار پیگیری عملکرد آن ها و پیدا کردن لحظاتی که بهترین عملکرد آماری به دست می آید، دشوار گردد. پس بهتر است بگذارید خود سیستم این لحظات را تشخیص دهد. با این حال همیشه باید نتایج را بررسی کرده و ببینید کدام تبلیغ توانسته است بیشتر از دیگر تبلیغات به نمایش در آید.

اگر می خواهید آزمایش های خود را به صورت دستی اجرا کنید، باید بر آن ها نظارت داشته باشید: اگر چه اجرای آزمایش های دستی کنترل بیشتر بر داده ها را مقدور می سازد، ولی در کنار آن ممکن است باعث شود که یک تبلیغ با عملکرد ضعیف تر بیش از مقدار مورد نیاز اجرا گردد.

تبلیغات را هر چند هفته یک بار تعویض کنید: حتی بهترین تبلیغات هم پس از یک مدت اثر خود را از دست می دهند. گردش خلاقانه میان تبلیغات مختلف کلید اصلی برای مقابله با خستگی از تبلیغاتی هستند.