نحوه تنظیم تصاویر در نرم افزار فتوشاپ جهت قرار دادن در مطالب وب سایت ابعاد صحیح و حجم مناسب کمک زیادی به وب سایت شما میکنه تا بهتر دیده شوید و باعث میشه کاربر با مطالب شما ارتباط خوبی برقرار کنه! حجم تصویرتون رو به استاندارد ترین حالت برسونید و سرعت بارگزاری سایتتون رو بالا ببرید. هدف از این آموزش اینه که با ساده ترین روش در نرم افزار فتوشاپ بتونید به مطالبتون جان بدید.

ابتدا تصویر را وارد محیط نرم افزار فتوشاپ کرده و دکمه های ctrl+n را از صفحه کلید کیبورد فشرده یا از منوی File گزینه new را برای ایجاد پرونده جدید می گشاییم.

پنجره باز شده احتیاج به تنظیماتی مانند اندازه پروژه و همچنین رعایت نکته مهمی است که به آن اشاره می کنیم :

هر تارنمای طراحی شده توسط سورن مدیا دارای ابعاد خاص میباشد پس لازم است اندازه تصویر را از پشتیبانی سورن مدیا قبل از هر کاری بپرسید! برای این کار با شماره 09122126038 در ایران ویژه مشتریان تماس حاصل فرمایید و از ما اندازه دقیق پرونده را بخواهید.

برای شروع کار با پنجره new، از کشوی preset گزینه web را انتخاب و در فیلد width برای مثال 750 و در فیلد height برای مثال 800 را وارد نمایید، توجه داشته باشید تمامی اندازه های وارد شده به صورت pixels تنظیم میشوند.

فیلد resolution را 72, بر روی pixels/inch تنظیم و color mode را نیز بر روی RGB Color تنظیم کنید.

پس از فشردن دکمه ok پرونده شما آماده برای وارد کردن تصویر مورد نظر جهت قرار دادن آن در تارنما خواهد بود!

برای وارد کردن تصویر دیگر که آن را نیز وارد فتوشاپ کردید و قصد کاهش حجم و تنظیم ابعاد آن را دارید از ابزار move واقع در سمت چپ اولین گزینه استفاده نمایید، برای انتقال تصویر دیگر آن را بگیرید و به داخل پرونده بکشید و رها کنید.

جهت تنظیم کردن تصویر ( کوچک کردن تصویر به اندازه ابعاد پرونده ) دکمه های ctrl+t را بفشارید تا مکعب های چهار گوشه تصویر فعال شوند، حال قبل از گرفتن یکی از مکعب های ( فقط گوشه ها ) تصویر دکمه Shift ( اینکار باعث میشود به صورت یکسان عمل تغییر اندازه صورت گیرد ) را حتما نگه دارید و سپس به داخل بکشید، پس از کادر بندی مناسب می توانید کارهای دیگری را هم روی تصویرتان انجام دهید مانند تنظیم نور و یا نوشتن متن دلخواه روی تصویر و …