تغییر تصمیم دوباره از گوگل! این بار برای عدم نمایش نام نویسنده در نتایج جستجو

توقف سرویس Google Authorship

تقریبا با کارهای عجیب و آزمایشی گوگل اشنا هستید و با خبری جدید از سرویس جدید گوگل یا متوقف شدن سرویسی که قبلا به تازگی ارائه میداد و حالا آن را متوقف کرده تعجب نمی کنید ، این بار نوبت عدم نمایش نام نویسنده در نتایج جستجوی گوگل است ، این سرویس تقریبا 3 سال پیش بود که با نام Google Authorship به صاحبان وب سایت ها امکان اضافه کردن نام نویسنده در کنار محتوا را با همکاری سرویس گوگل پلاس در نتایج جستجو را می داد.

این امکان این طور عمل می کرد که وقتی کاربران گوگل مطلبی را مرتبط با محتوای نویسنده جستجو می کردند در کنار نتایج نام نویسنده دیده می شد. البته این امکان را باید صاحب وب سایت توسط حساب خود در ابزار وب مستر گوگل ایجاد می کرد. اما متاسفانه شناخت گوگل از کاربرانش به نظر می رسد در حد یک جستجوی ساده در موتور جستجوی خود باشد. و هر سرویسی را با یک شب تصمیم در دسترس و سپس به راحتی از دسترس خارج می کند.

البته حدس ما برای تغییر این تصمیم به نظر می رسد عدم اطلاع رسانی صحیح برای نحوه فعال سازی و عدم تمایل صاحبان وب سایت ها برای فعال کردن و نمایش نام آن ها باشد.

تصور کنید شما یک مطلب را نوشته اید و چند ساعت بعد همان مطلب تولید شده توسط شما توسط شخص دیگری کپی و گوگل رسما نام آن نویسنده خطا کار را در نتایج با نام نویسنده مطلب نمایش می داد! چه حالی به شما دست می داد؟

حالا گوگل اعلام کرده دیگر نام نویسنده را در کنار نتایج جستجو نمایش نخواهد داد.

برخی سرویس های رها شده گوگل :

آپاچی ویو ، آزمایشگاه گوگل ، آی‌گوگل ، پیک‌نیک ، گوگل باز ، گوگل بیس ، گوگل ریدر ، نال