به عنوان صاحب کسب و کاری کوچک یا تازه کار حتما میخواهید افراد زیادی را به خود و کسب و کار خود جذب کنید و برای این کار میخواهید مردم از طریق اینترنت با شما آشنا شوند. اما نمیدانید از کجا باید شروع کنید، بهبود کیفیت محصولات یا تبلیغات یا پشتیبانی و خدمات. میخواهید مردم بیشتر به سراغ شما بیایند و خرید کنند اما چطور باید این کار را انجام دهید. نمیدانید بهتر است بخش روابط عمومی ایجاد کنید یا در توئیتر از هزاران هشتگ مرتبط با مخاطبان خود استفاده کنید و گزینه های دیگر. همه گزینه های دیگر اینترنتی را دور بریزید و فقط بر رشد کسب و کار خود با سئو تمرکز کنید. تردید نکنید این کار بهترین راه رشد شماست. شما با این کار ترافیک ارگانیک بیشتری از بازدید کنندگان مرتبط به دست می آورید، به عنوان برند بیشتر مطرح میشوید، افراد بیشتری شما را پیدا میکنند و در نتیجه از خدمات یا محصولات شما خریداری می نمایند.

فرقی نمی کند کسب و کار شما چقدر کوچک باشد، هر چه باشد میخواهید مشتریها شما را پیدا کنند. مقاله چگونه ترافیک ارگانیک سایت خود را بالا ببریم را نیز مطالعه کنید.

1- مردم در ماه میلیاردها جستجوی گوگل انجام میدهند.

گوگل در ماه صد میلیارد جستجو را پردازش میکند که به معنی روزی 3.3 میلیارد جستجو است. این مقدار جستجو به معنی هزاران ترافیک است. حتی کمترین درصد آن اگر شامل شما باشد به معنی تعداد بسیار زیاد بازدید کنندگان از وب سایت کوچک کسب و کار شماست. با این حجم افرادی که از گوگل برای جستجوی یک لوله کش یا رستوران در محل خود و غیره استفاده میکنند، به هیچ وجه عاقلانه نیست از این زمینه استفاده نکنید.

باور نمیکنید میتوانید این ترافیک را به دست بیاورید؟ باور کنید.

مثلا سورن مدیا با ایجاد محتوای خوب پیرامون عبارت ( سئو ) ( سئو و بهینه سازی وب سایت ) رتبه شماره 1 را برای این کوئری کسب کرده است. این یعنی هر زمانی که فردی عبارت سئو را جستجو میکند ، این شرکت بهینه سازی لندینگ پیج ابتدا بالا می آیند و هزاران بازدید کننده دریافت میکنند.

2- عضویتها و ترافیک سئو رایگان است

هنگامی که یک کمپین اسپانسری (به معنی پرداخت هزینه) در شبکه هایی مانند فیسبوک ، توئیتر ، لینکدن یا هر جای دیگر شروع میکنید ، برده حساب بانکی خود میشوید. هنگامی که پولتان تمام شد، بازدیدتان نیز تمام میشود. خوشبختانه ترافیک ارگانیک ناشی از نتایج جستجو رایگان است. هزینه ای که باید پرداخت کنید، مبلغی است که به متخصص سئو میدهید تا سایت شما را بهینه سازی کرده و مبلغی که به نویسنده ای میدهید تا محتوای خوب برای شما تولید کند اما این هزینه ها باعث پیشرفت شما میشوند. یک محتوای عالی میتواند سالهای سال نتایج جستجو را به سایت شما هدایت کند. همین که سایتتان در مسیر خود قرار گرفت، سرشار از محتوای مفید، موثق و مناسب میشود سپس ترافیکها را به خود جذب میکند. این منابع جذب ترافیک مدت طولانی در سایت شما باقی می مانند و مدتها پس از انتشار آن همچنان بازدید دارند. البته این به این معنی نیست که دیگر باید خیالتان راحت شود و دست از ایجاد محتوای خوب و جدید بردارید. گوگل و موتورهای جستجوی دیگر همیشه الگوریتمهای خود را تغییر میدهند و به محتوای جدید و تازه گرایش دارند.

3- با محتوای کاملا هدف دار میتوانید سایت خود را صاحب قدرت و اعتبار کنید.

یکی از بهترین راههای نشان دادن و اثبات حرفه شما این است که خود را در این زمینه موثق نشان دهید. اگر هر کسی که وب سایت شما را میبیند فکر کند شما بهترین محتوا را در زمینه مورد نظر دارید، افراد دیگر را نیز به شما هدایت میکند. نه تنها محتوای شما با خوانندگان صحبت میکند، بلکه باعث جلب اعتماد آنها میشود. و هنگامی که میخواهند محصول یا خدمات شما را خریداری کنند، این کار را با اطمینان انجام میدهند.

4- افزایش مداخله مشتری و ایجاد ارتباط

فکر میکنید ایجاد محتوا تنها برای موتورهای جستجو است؟ اشتباه میکنید. دلیل این که شرکتها محتوا منتشر میکنند (و به نوبه خود در نتایج جستجو دیده میشوند) در نهایت این است که مشتریهای کنونی و آینده را جلب و راضی کرده و به آنها کمک کنند. بنابراین با انتشار محتوای عالی، بین افراد همفکری که به یک چیز اهمیت میدهند، ارتباط ایجاد میکنید.

5- تاثیر این کار فوق العاده ماندگارتر از کمپین تبلیغات است

کمپین تبلیغات برای ارائه کردن کسب و کار شما به بازدید کنندگان جدید روش خوبی است و نمیتوان آن را انکار کرد اما تاثیر آن کوتاه مدت است. هزینه زیادی صرف تبلیغات میکنید اما مدت زیادی نمیتوانید از آن بهره ببرید. علاوه بر این تبلیغات به طرز قابل ملاحظه ای کلیک کمتری نسبت به نتایج ارگانیک دارند. نتایج ارگانیک 94 درصد کلیکها را به خود اختصاص میدهند. این یعنی جستجوگر 94 درصد مواقع بر روی نتایج طبیعی کلیک میکند و تبلیغات تنها 6 درصد از کل کلیکها را صاحب میشوند.

با توجه به همه مواردی که گفته شد، بهتر است تلاش خود را بر سئو متمرکز کنید تا نتایج بهتر و بلند مدت به دست آورید. هر چه بیشتر دیده شوید، بیشتر کلیک میخورید، بیشتر لینک میخورید و بیشتر مشتری پیدا میکنید.

هر چه در فضای آنلاین بیشتر دیده شوید، کسب و کارتان بهتر خواهد بود. اگر میخواهید رشد کنید باید کلیک و لینک بیشتری دریافت کنید. فاکتورهای زیادی وجود دارد که به شما کمک میکند در نتایج جستجو رتبه خوبی پیدا کنید و از سایتهای دیگر لینک شوید و به اشتراک گذاشته شوید. برای همه اینها باید ابتدا بدانید سئو کلید موفقیت شماست.