اگر سایت شما هک شده است ، حتما یک سری آسیب پذیری هایی در سیستم شما وجود داشته که به هکر اجازه داده است به راحتی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

هکر رایانه می تواند محتوای سایت شما را تغییر دهد ، می تواند صفحاتی را به سایت شما اضافه کند تا بتواند از این طریق اطلاعات شما را بدزدد. هکر های رایانه ای می توانند با تزریق کد های مخرب (malware) مثل scripts or iFrames ، از محتوای سیستم دیگر با خبر شود.

بد افزار چیست؟

بد افزار شامل تمامی نرم افزار های مخربی هستند که برای آسیب رسانی به سیستم و کامپیوتر طراحی شده اند. بد افزار ها می توانند به صورت ویروس ، کرم و یا تروجان وارد سیستم شما شده و آن را کنترل کنند و یا به طور کلی نابود کنند. سیستم شما به محض اینکه آلوده شد ، میزبان خیلی خوبی برای محتوای آلوده و مخرب خواهد بود.

فیشینگ یا دزدیدن اطلاعات شخصی یکی از نتایج آلوده شدن سیستم می باشد. برخی از هکرها کل سیستم یا سایت را کنترل می کنند.

در موارد نادر ، یک روز طول می کشد تا هشدار بد افزار در ابزار وب مستر نمایان شود. اگر هشداری در ابزار وب مستر نشان داده نشد ولی موتور های جستجو علامت اخطار را نمایان کرد ، لطفا دوباره چک کنید.

از کجا باید متوجه هک و آلوده شدن سیستم به بدافزار شد؟

با بررسی ابزار وب مستر ( کنسول جستجو ) می توانید از آلوده شدن سیستم خود مطلع شوید ( البته ابتدا باید مالکیت سایت را تایید کنید). تیم امنیتی ، وب مستر را از سایت های آلوده با خبر می کند. البته این کار در آدرس ایمیل های زیر انجام می گیرد :

abuse@
admin@
administrator@
contact@
info@
postmaster@
support@
webmaster@

گوگل از معیار ها ، پروسه ها و ابزار های خود برای شناسایی سایت های میزبان بدافزار ها استفاده می کند. اگر فکر می کنید سایت شما اشتباهی شناسایی شده است و یا اگر آلودگی را از بین برده و آن را در برابر بدافزار ها ایمن کرده اید ، می توانید درخواست بررسی دوباره بزنید.

برای محافظت از کاربران و برقراری ارتباط با مالکین سایت های هک شده ، گوگل از اسکنر های اتوماتیک برای پیدا کردن این صفحات اینترنتی استفاده می کند.

در صورتی که هکری بدافزار خاصی را وارد سیستم شما کرده باشد ، تیم امنیتی ما به سرعت سایت شما را نیز شناسایی می کند تا از کاربران دیگر محافظت کند.

تعیین کننده اصلی آلوده بودن سایت ، محتوا می باشد.