از استانداردهای طراحی سایت چه چیزی می دانید؟ آیا شما هم موافقید پخش موزیک هر چند زیبا و ملایم برای کاربران آزار دهنده است، یا استفاده از فونت های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک می تواند کاربر را هنگام مطالعه دچار مشکل کند، شاید سلیقه شما خوب باشد اما فکر می کنید چند نفر با شما هم سلیقه هستند؟

بهتر است کاربر را با طراحی هوشمندانه و صحیح دوباره به وب سایت خود بازگردانید. خوب است وب سایت شما مطالب جدید و دست اول داشته باشد، تازگی و زنده بودن را به وب سایت خود بدهید. آن را رشد دهید و مطابق نظر کاربران وب سایت خود را هدایت کنید.

خیلی از وب سایت ها تنها از سئو و بهینه سازی یک چیز را در نظر دارند و به نظر می رسد وب سایت خود را برای موتور جستجوی گوگل طراحی و برنامه نویسی کرده اند. اگر نتوانید کاربران را پس از اولین مراجعه درگیر چیدمان صحیح و کارآمد وب سایت خود کنید احتمال آن پایین است وب سایت شما جز برترین های وب سایت ها قرار بگیرد.

به طور مثال عنوان یک وب سایت ایرانی این است :

طراحی سایت ، طراحی وب سایت ، طراحی سایت ارزان ، طراحی سایت حرفه ای

در متن این مطلب هم این طور آمده :

طراحی سایت : شما می توانید با خیالی آسوده طراحی سایت و طراحی وب سایت خود را به متخصصان ما واگذار کنید.

خوب به نظر می رسد هدف کاربر نبوده است، در تمامی متن و عنوان کلماتی تکراری وجود دارد، این نوع نوشته برای کاربرانی که تشنه محتوای مفید هستند بسیار آزار دهنده است.

همچنین از کپی کردن مطالب پرهیز کنید ، مطالب وب سایت شما باید جدید و جذاب باشد، نوشتن صحیح را بیاموزید، به طور مثال در زبان فارسی از کلمات عربی یا حروف عربی استفاده نکنید.

یک هاست و دامنه عالی انتخاب کنید. هر لحظه پاسخگوی مراجعه کنندگان باشید، چیزی به عنوان تعطیلی در فضای 24 ساعته اینترنت وجود ندارد.

متاسفانه بسیاری از طراحان و شرکت های طراحی وب سایت استفاده از( ترین ) را فقط در تبلیغات خود استفاده می کنند ولی واقعا اینطور نیستند. مثلا حرفه ای ترین که مشخص نیست حرفه ای در چه چیزی یا اصلا حرفه ای به چه معنی، طبق بررسی ها فعلا حرفه ای در بالا بردن هزینه برای مشتری و کشتن وقت آنهاست.