ما دائما درخواستهای روز افزونی دریافت میکنیم که از ما میخواهند کد جاوا اسکریپت برای مدیریت تگ گوگل (Google Tag Manager) را برایشان اضافه کنیم (که ابزار ردیابی دیگری است که عمدتا مورد استفاده بخشهای بازاریابی قرار میگیرد). ما تصمیم گرفتیم دستور العمل ساده و سریعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

اولین چیزی که باید مطمئن شوید این است که کد زیر در فایل index.php که زیر فولدر تمپلت (قالب) templates/] قرار گرفته است، درست زیر خط <jdoc:include type=”head” /> وجود دارد:

<jdoc:include type="modules" name="code" />

در صورتی که خط بالا در محل ذکر شده نباشد، باید آن را اضافه کنید و سپس فایل index.php را ذخیره کرده و آن را در وب سایت خود آپلود کنید.

قدم بعدی ایجاد اورراید ( override) برای آرایش ماژول html دلخواه به صورتی که اینجا توصیف شد، می باشد تا تگ غیر ضروری div حذف شود. این تگ سازگاری HTML وب سایت را خراب میکند چرا که نمیتوانید تگ div را در بخش head در HTML استاندارد داشته باشید.

همین که کار انجام شد، باید ماژول HTML دلخواه با محتوای زیر ایجاد کنید (مطمئن شوید که ادیتور شما اجازه میدهد در کد جاوا اسکریپت، تایپ کنید):

<!-- Google Tag Manager -->

<noscript><iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=[YOUR GOOGLE TAG MANAGER ID]"

height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe></noscript>

<script>(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start':

new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0],

j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src=

'//www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f);

})(window,document,'script','dataLayer','[آی دی مدیریت تگ گوگل شما');</script>

<!-- End Google Tag Manager -->

 

باید آی دی مدیریت تگ گوگل تان را خودتان تغییر دهید.

سپس باید این ماژول را به همه صفحات اختصاص دهید و مطمئن شوید که پوزیشن آن با کد هماهنگ شده است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید در تب Advanced Options، گزینه Alternative Layout را بر روی nodiv تنظیم کرده اید. در صورتی که راهنمای بالا در مورد اورراید خروجی ماژول HTML دلخواه را دنبال کرده باشید، باید از پیش چنین شده باشد.

حالا تنها یک کار کوچک باقی مانده است که آن هم پاک کردن کامل کَش (cache ) وب سایت جوملا است (و نیز در صورتی که تمپلت شما مکانیسم کش خود را دارد، آن را نیز پاک کنید).

در صورتی که دستور العملهای بالا را انجام داده اید، موفق شده اید چون حالا بر روی وب سایت شما مدیریت تگ گوگل نصب شده است. البته مدیریت تگ گوگل قلمروی وسیعی است و این امکان وجود دارد که لازم باشد برخی از اطلاعات خاص درباره محتوای وب سایت خود را به گوگل ارسال کنید.

 

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo