عکس کد 301یکی از مشتریهای جدید ما مدت طولانی است که از جوملا استفاده میکند (از زمانی که جوملا 1.5 ارائه شد)، اما هرگز تا کنون از دوباره نویسی لینک (URL Rewriting) آپاچی (Apache) استفاده نکرده است. او همیشه از SEF جوملا استفاده میکرده است اما هیچ وقت ویژگی URL Rewriting یا دوباره نویسی لینک را فعال نکرده بود. او میدانست که فعال سازی دوباره نویسی لینک میتواند رتبه وب سایتش در موتور جستجو را ارتقاء دهد اما نگران تکرار شدن محتوایش بود و البته حق داشت. علت آن این است:

یک پیوند SEF (بهینه سازی برای موتورهای جستجو) جوملا (نه پیوند URL Rewriting )، مشابه زیر است:

http://www.yourjoomlawebsite.com/index.php/your-link[.html]

همین پیوند در حالی که URL Rewriting  فعال شده است، به صورت زیر خواهد بود:

http://www.yourjoomlawebsite.com/your-link[.html]

همان طور که میبینید، index.php/ از لینک دوم حذف شده است اما اشکالی ندارد چون هر دو لینک کار میکند، درست است؟
در واقع خیر، درست نیست چون این دقیقا همان دلیلی است که مشتری ما به خاطر آن تردید داشت URL Rewriting را فعال کند و حق داشت. او نمیخواست دو لینک فعال به یک صفحه مربوط شوند چون اگر چنین میشد، وب سایت او با مشکل محتوای تکراری (content duplication ) مواجه میشد (از نظر شاخص گذاری گوگل)، و لازم نیست یاداوری کنیم که قدرت لینکها در وب سایت او کاهش می یافت چون دو لینک به یک صفحه ارجاع داده میشد. با این شرایط، چگونه ما این مشکل را حل کردیم؟

خوشبختانه ما برای همه چیز جوملا راه حل داریم و در این مورد نیز مشکل را با افزودن چند خط زیر به فایل  .htaccess  (که زیر دایرکتوری ریشه وب سایت جوملای او قرار داشت)، درست زیر RewriteEngine ، توانستیم رفع کنیم:

RedirectMatch 301 /index.php/(.*).html /$1.html
RedirectMatch 301 /index.php/(.*) /$1.html

افزودن خطوط بالا باعث میشود هر لینکی که index.php دارد، به طور خودکار به پیوند جدید ارجاع داده شود (که در آن index.php وجود ندارد). شماره 301 در هر خط اطمینان ایجاد میکند که قدرت لینک (مثل لینک عصاره یا لینک جوس link juice) به صفحه جدید منتقل میشود. دقت کنید در صورتی که Adds Suffix to URL در تنظیمات پیکر بندی (کانفیگوریشن) جوملا غیر فعال شده باشد، .html در انتهای هر خط باید حذف شود. در این حالت خط دوم دیگر هیچ تاثیری نداشته و باید حذف شود چون دقیقا مشابه خط اول است.

همان طور که در بالا میبینید، فعال کردن URL Rewriting در اپاچی جوملا بسیار ساده است و هیچ کاهشی در رتبه بندی شما ایجاد نمیکند. اما در صورتی که به هر مشکلی بر خوردید، لطفا با ما تماس بگیرید. متخصصان حرفه ای ما همیشه برای مشکل شما راه حل دارند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo