speedup joomla

جوملا به خاطر کند بودن سرعت مورد انتقادات زیادی واقع شده است. ما با اطمینان میگوییم این انتقاد به جا بوده و جوملا واقعا کند است. علت آن این است که جوملا سامانه مدیریت محتوا (CMS ) بسیار پیچیده ای است و کدها بسیار زیادی دارد که حتی برای نمایش صفحه "درباره ما" نیز اجرا میشوند. با این شرایط چه کاری برای سریعتر کردن وب سایت جوملا میتوان انجام داد؟ با دنبال کردن توصیه ها و نکات زیر میتوانید تغییرات مهم و مثبتی در عملکرد آن ایجاد کنید: از حافظه نهان (کَش caching) استفاده کنید: جوملا این امکان را در اختیار شما قرار میدهد که صفحات خود را کَش کنید. توجه داشته باشید درباره کش محتوای صفحات صحبت نمیکنیم، بلکه بحث ما کش کد PHP است که میخواهد اجرا شود. علت آن این است که پیش از این که جوملا سعی کند صفحه ای را نمایش دهد، یک فایل PHP ایجاد میکند که حاوی همه کدهایی است که برای نمایش صفحه قرار است اجرا شوند. اگر از کش کردن استفاده کنید، بالاسری ایجاد فایل PHP حذف میشود. اگر چه باید توجه داشته باشید چه موقع کش میکنید. برخی از تغییراتی که اعمال میکنید، ظاهر نمیشوند مگر این که کش را حذف کنید. افزونه های بی استفاده را غیر فعال کنید: اگر افزونه ای دارید (به خصوص پلاگین) که از آن استفاده نمیکنید، آن را غیر فعال کنید. افزونه ها تاثیر چشمگیری بر کند شدن سرعت وب سایت جوملا دارند. مسلما نمیخواهید افزونه ای که حتی از آن استفاده ای نمیکنید، موجب کندی وب سایت جوملایتان شوند. افزونه ها را بررسی کنید: در این جا نحوه بررسی افزونه ها توضیح داده شده است. فقط کافی است همه را غیر فعال کنید و سپس یکی یکی آنها را فعال سازید و وب سایت خود را هر زمانی که یک افزونه را فعال میکنید، محک بزنید. ببینید چقدر سرعت افزایش یافته است. اگر میبینید افزونه ای سرعت زمان بارگذاری صفحه را تا حد قابل توجهی افزایش میدهد، باید آن را بهینه سازی کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چطور این کار را انجام دهید؟ چند روش برای انجام این کار وجود دارد:

1- بهینه سازی ساختار پایگاه داده هایی که توسط افزونه استفاده میشود (مانند جدولهای فهرست گذاری، بهینه سازی کوئریها و غیره)

2- بهینه سازی کد PHP افزونه. اگر طراح وب نیستید، باید از یک طراح وب بخواهید که هر دوی این کارها را برایتان انجام دهد.

بهینه سازی core code جوملا : این آخرین راهکار است و باید تنها و تنها در صورتی استفاده شود که وب سایت جوملای شما صفحات بسیار زیاد و یا بازدیدکننده های بسیار زیادی دارد. این کار بسیار حساس است و مهم است که شما به دنبال کمک حرفه ای به منظور انجام این کار باشید. دقت کنید همین که شما core code جوملا را بهینه سازی کنید، ارتقاء آن به نسخه جدید جوملا بسیار دشوار میشود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo