sh404SEF

وب سایت بزرگی که ما مدیریت میکنیم، از sh404SEF برای لینکهای SEF، استفاده میکند. اگر چه ما زیاد با این افزونه موافق نیستیم، اما تردید داریم آن را حذف کنیم (علیرغم بسیاری از مشکلات استفاده از آن) چون وب سایت بسیار به آن وابسته است.

با این حال ما شجاعت کافی برای چنین تصمیم متهورانه ای داشتیم (و به خودمان میبالیم) که هنگام انتقال وب سایت از جوملا 2.5.27 به جوملا 3.3.6،  sh404SEF را حذف کردیم. در اینجا نحوه کار ارائه شده است (دقت کنید ما وب سایت را از CMS به روز رسانی (آپدیت) نکردیم: - یک نصب تازه از جوملا 3.3.6 انجام دادیم.
- همه افزونه ها را نصب کردیم (به استثنای sh404SEF).
- همه داده ها را وارد (ایمپورت) کردیم. البته مراحل بالا دربردارنده جزئیات زیادی است اما توضیح آنها خارج از موضوع این مطلب است.
همین که وب سایت جدید شروع به کار کرد، ما شروع به مقایسه لینکهای سطح بالا کردیم و مطمئن شدیم که همه لینکهای سطح بالا (که درsh404SEF ایجاد شده بودند)، به صورت آیتم منو ایجاد شدند.

سپس ما تمام هفته، خطاهای خزنده یا کراول ارورز ( Crawl Errors ) وب سایت را در وبمستر تولز گوگل به دقت نظارت کردیم و همه خطاهای 404 را رفع کردیم (خواه با ایجاد یک آیتم منوی پنهان یا با ایجاد یک قانون مسیردهی مجدد (ریدایرکت) در فایل  .htaccess تا شمار خطاهای 404 به سطح طبیعی رسید (خطاهای 404 ی وجود دارند که حاصل لینک شدن اشتباه از وب سایتهای خارجی می باشند و در بسیاری شرایط ارزش ندارد که به آنها رسیدگی شود). همین که این کار تمام شد، ماموریت ما موفقیت آمیز نتیجه گیری شد و ما خودمان را به تمامی دنیا اثبات کردیم که رهایی از دست sh404SEF امکان پذیر میباشد (حتی پس از اینکه از آن سالها استفاده میکردید) و به سادگی از SEF هسته جوملا ( که بی نقص نیست اما راهی بسیار مطمئن تر و موثرتر از  sh404SEF میباشد) میتوان استفاده کرد. آیا با این حرکت به مشکل حائز اهمیتی برخوردیم؟ بله، به مشکل مهمی برخوردیم. حدود 4000 نام مستعار با یک خط ربط (هایفن) یا دش یا علامت منفی یا ... تمام میشدند... . علت آن این بود که وقتی مقاله مرتبطی ایجاد میشد، حاوی یک فاصله در انتهای عنوان (تایتل) بود (فاصله ها در عنوان به هایفن در نام مستعار برگردان میشود). با این شرایط ما sh404SEF وب سایت را اصلاح کردیم تا از هایفن انتهایی در URL، چشم پوشی کند به این معنی که گوگل این URL را بدون هایفن انتهایی آن، شاخص گذاری کند و این به نوبه خود به این معنی است که لینکی مانند زیر، دیگر کار نمیکند:

http://ourclientjoomlawebsite.com/category/first-article.html

چون لینک واقعی به صورت زیر بوده است:

http://ourclientjoomlawebsite.com/category/first-article-.html

ما دو راه حل برای این مشکل داشتیم. اول این که یک پلاگین ایجاد کنیم که به صورت خودکار از نسخه هایفن دار URL به نسخه بدون هایفن آن ریدایرکت شود. دوم این که نامهای مستعار را اصلاح کنیم. ما دریافتیم که گزینه دوم خیلی آسانتر بوده و بسیار موثرتر است. بنابراین وارد phpMyAdmin شدیم و کوئری زیر را اجرا کردیم:

UPDATE #__content SET alias=SUBSTRING(`alias`, 1, CHAR_LENGTH(`alias`) -1) WHERE alias LIKE '%-';

و به این ترتیب، مشکل را حل کردیم. اگر شما هم خواستید از دست sh404SEF و مشکلات تمام نشدنی آن راحت شوید، با کمک دستورات بالا آن را حذف کنید. اگر به مشکلی خوردید، لطفا با ما تماس بگیرید. متخصصان حرفه ای ما برای کمک به شما آماده هستند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo