joomla layout overrides

جوملا 3.4 در بهمن ماه 93 عرضه شد و هم اکنون به فکر ارائه جوملا 3.5 هستیم. هنوز هیچ تاریخی برای عرضه نسخه جدید در نظر گرفته نشده است ولی برنامه های هیجان انگیزی برای آن در نظر گرفته شده است. در ادامه نگاهی کلی به جوملا 3.5 می اندازیم.

جوملا 3.5 تمام مشکلات را برطرف کرده است

مهمترین ویژگی جوملا 3.5 این است که توانسته بر تمام مشکلات غلبه کند. تیم اصلی امیدوار است که با استفاده از Jlayout بتواند این کار را به سر انجام برساند.
بزرگترین مانع پیش رو، قابلیت سازگاری می باشد. ایده اولیه گروه این بود که از سیستم کنونی Jlayout استفاده کنند ولی مطمئن شوند که در آینده بتوانند سیستم رندر (Render یا موتور پرداخت صحنه) را اضافه کنند. ایده آنها به این شکل است که بتوانند سیستم های دیگر از جمله twig یا Blade (موتور های قالب twig و blade) را جایگزین سیستم رندر کنند.

نبودن com-messages در جوملا 3.5
احتمالا هیچ گاه از آن استفاده نکرده اید ولی پس از حذف Weblinks، اکنون افزونه com-messages نیز از جوملا حذف می شود. این افزونه در JED (مرکز افزونه های جوملا( و گیت هاب (Github) خود قرار دارد.

مدیریت رسانه های جدید جوملا 3.5
بودا ویجویرا (Buddhima Wijeweera) بر روی مدیا منیجر جدید کار کرده و توانسته در آن تمام مشکلات و ایراد های نسخه فعلی را بطرف کند. در زیر چند ویژگی مهم مدیا منیجر جدید آمده است:
طراحی جدید واسط کاربری (Interface)
آپلود کننده بهتر عکس با روش کشیدن و رها کردن (Drag & Drop)
تگ کردن (برچسب) عکس
ارتقا ویرایش عکس  با گزینه های مختلف از جمله برش (Crop)، تغییر اندازه (Resize)، فیلتر (Filter) و ...

ما تنها برخی از ویژگی های این مدیا منیجر جدید را برشمردیم. اگر شما به این مبحث علاقه مند هستید، می توانید بیشتر در مورد آن بخوانید
این صفحه جدید ویرایش عکس است:
joomla 3 5
در تصویر زیر شما می توانید دکمه های موجود در بالای صفحه را مشاهده کنید:
new media 1

روش جدید مسیر یابی (روتینگ) در جوملا 3.5

مدتی است که انجام این کار را به عنوان یک گزینه در سر داریم ولی به نظر می رسد تنها امکان ارتقا URL در جوملا 3.5 وجود داشته باشد.
سال پیش هانس پاپنبرگ از جذب سرمایه مردمی (Crowsfunding campaign) برای کمک به ارتقا URL استفاده کرد و اکنون برخی از از آن کد ها را ارائه کرده است.
هنوز مشخص نیست که چه کارهایی می تواند بر روی جوملا 3.5 انجام شود ولی به نظر می رسد پیشرفت هایی صورت گرفته است.

آیا طرحی برای ساخت جوملا 3.6 وجود دارد؟
در حال حاضر تمرکز ما تقریبا فقط بر روی جوملا 3.5 است ولی یک مزیت بزرگ در مورد جوملا 3.6 یکپارچه سازی سرویس وب (web service) از طریق رابط کاربری رست (REST، یک مدل معماری برای طراحی برنامه های کاربردی شبکه) است.  
منبع

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo