AcyMailingیک وب سایت بزرگ مسابقه که تحت مدیریت ماست، هر روز خبرنامه ها را با استفاده از اسی میلینگ ( افزونه مشهور خبرنامه جوملا) ارسال میکند و هر بار که این خبرنامه ها ارسال میشوند، وب سایت به تدریج کند شده و در نهایت تقریبا متوقف میشود. کل زمان کند شدن عملکرد، معمولا تنها چند دقیقه است و همیشه مسئولان سایت آن را تحمل میکنند تا این که روز یکشنبه (چند روز پیش) به خاطر رویداد بزرگ مسابقه ای، چندین خبرنامه باید ارسال میشد. آنها نتوانستند سی دقیقه عدم پاسخ دهی سیستم را تحمل کنند بنابراین از ما خواستند مشکل را بررسی کرده و پیش از ارسال خبرنامه ها، آن را رفع کنیم. معمولا به مشتریان بزرگ خود توصیه نمیکنیم از افزونه های جوملا که از سرور میل اپلیکیشن برای ارسال خبرنامه ها بهره میگیرد، استفاده کنند، نه به این علت که فکر میکنیم غیر قابل اعتماد هستند (بر عکس، فکر میکنیم بسیار قابل اعتماد هستند ) بلکه چون فکر میکنیم به دلایل زیادی از جمله مشکلات بارگذاری، لیست سیاه (بلک لیستینگ)، مدیریت سرور و غیره، هاست سرور وب سایت اصلی نباید به عنوان سرور خبر نامه استفاده شود. توصیه ما این است که از ابزارهای سوم شخص (3rd party) برای ارسال ایمیلها استفاده شود (بیشتر این ابزارها مثل MailChimp یا ConstantContact افزونه هایی هستند که اجازه استفاده از داخل جوملا بدون استفاده از سرور جوملا به عنوان سرور میل، به آنها داده شده است)، اما برخی از مشتریها هر روز خبرنامه های زیادی را به افراد زیادی ارسال میکنند و این باعث میشود استفاده از ابزار سوم شخص، یک گزینه ناموفق از دیدگاه مالی به حساب بیاید. به درخواست اصلی مشتری خود باز میگردیم. ما تحقیق در مورد مشکل را با بررسی کوئری های کند کننده مای اس کیو ال آغاز کردیم و خیلی زود مشکل را ریشه یابی کردیم: کوئریهای کند کننده بی شمار INSERT در جدولهای مختلف در پایگاه داده های eximstats وجود داشت. هر بار که اسی میلینگ یک ایمیل به هر فرد ارسال میکرد، چندین دستور کوئری INSERT در جدولهای مختلف پایگاه داده های eximstats اجرا میشدند. از آنجایی که هر جدول نسبتا بزرگ بود، اجرای برخی از این دستورات چند ثانیه طول میکشید. از آنجایی که مشتری ما بر آمار اسی میلینگ اتکا داشت (نه اگزیم Exim)، ما تصمیم گرفتیم آمار اگزیم را غیر فعال کنیم ( اگزیم یکی از پر مصرف ترین سرورهای میل مورد استفاده است). در اینجا شیوه کار ارائه شده است:

وارد WHM سرور هاست وب سایت جوملا شدیم. بر روی Service Configuration کلیک کردیم، سپس بر روی Service Manager کلیک کردیم، کادر بعد از Eximstats را unchecked  کردیم، بر روی Save  در انتهای صفحه کلیک کردیم ( هنگام کلیک بر روی دکمه save باید حدود نیم دقیقه منتظر می ماندیم )

با برگشتن به صفحه خانه (home page) در WHM سرور میل اگزیم را ریستارت کردیم و سپس بر Restart Services و سپس بر Mail Server (Exim) و در نهایت گزینه Yes کلیک کردیم.

انجام مراحل بالا باعث میشود دیگر اگزیم، آماری درباره ایمیلهای ارسالی، جمع آوری نکند و مشکل حل شود.

اگر از اسی میلینگ استفاده میکنید و مشکلاتی در بارگذاری (یا حتی توقف) در حین ارسال دارید، این کار را امتحان کنید. اگر با این کار مشکل حل نشد، با ما تماس بگیرید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo