joomla

ما قویا معتقدیم که جوملا باید محصولی بسیار سبک باشد. فکر میکنیم همه افزونه های بی کاربرد باید از جوملا حذف شوند. بله، درست متوجه شدید. چند افزونه در جوملا وجود دارد که بی کاربرد است و باید حذف شود. 5 افزونه مورد نظر ما عبارتند از:

1- بنرها (Banners): اگر تنها یک افزونه وجود داشته باشد که همیشه برای اهداف گوناگون به جز هدف اصلی که برای آن ایجاد شده، استفاده میشود، افزونه بنر است. افزونه بنر ابتدا (در دوره مامبو) برای نمایش تبلیغات در وب سایت جوملا ایجاد شد اما عمدتا به عنوان راهی برای نمایش تصاویر در ماژولها استفاده میشود. برای افراد بسیار معدودی که از کامپوننت بنر به منظور هدف اصلی آن استفاده میکنند، یک توصیه سه کلمه ای داریم: DoubleClick در گوگل 2- ارسال پیام (Messaging): این احتمالا تنها افزونه ای در جوملا است که هیچ کسی تا کنون از آن استفاده نکرده یا حتی برای سرگرمی هم آن را امتحان نکرده است. این افزونه به شما امکان میدهد از پنل مدیریت، پیامهای خصوصی به کاربر (یک کاربر) ارسال کنید. این افزونه اجازه نمیدهد گروه ایجاد کنید و پیامی به چند کاربر همزمان ارسال کنید بلکه فقط میتوانید هر بار به یک کاربر پیام بفرستید. این افزونه صفر درصد کاربردی است و صد درصد فقط فضا اشغال میکند و جوملا باید از شر آن خلاص شود. 3- خبر خوان یا نیوز فیدز (News feeds): اکنون سال 2015 است و جوملا هنوز کامپوننتی دارد که RSS سر خط خبرهای وب سایتهای دیگر را برای نمایش در وب سایت جوملای شما، ارائه میکند. حتی گوگل اعلام کرده است RSS چند سال پیش باید کارش تمام میشد. با این احوال به دلیل بیشتری برای حذف این افزونه نیاز دارید؟ جوملا حتی یک افزونه داخلی برای ایجاد RSS محتوای سایت خود ندارد، بنابراین شما هم میتوانید RSS سر خط خبرها را از وب سایتهای دیگر بازیابی کنید اما نمیتوانید RSS سر خط خبرهای وب سایت خود را تهیه کنید (مگر این که از یک افزونه سوم شخص استفاده کنید که چنین کاری برایتان انجام دهد). 4- مسیر دهی مجدد یا ریدایرکت (Redirect): این افزونه ای است که تنها نقطه قوت آن مرموز بودنش است. نام ریدایرکت شما را به اشتباه می اندازد چون در واقع اصلا کار ریدایرکت انجام نمیدهد مگر این که به صفحه خطای 404 بروید. مدیریت جوملا چیز زیادی درباره آن نمیداند و احساس نمیکند لازم است چیز بیشتری بداند (اجازه دهید همان واژه مرموز را درباره آن به کار ببریم اما اگر احیانا بخواهید درباره آن بیشتر بدانید، به صفحات دیگر ما مراجعه کنید). 5- وب لینکها (Weblinks): ده سال پیش (وقتی جوملا مامبو نام داشت)، ایجاد صفحه و افزودن لینک ها به وب سایت های مرتبط دیگر خوب بود اما دیگر چنین نیست. اکنون این کار بیشتر یک مورد استثنائی است تا روال عادی. اگر واقعا میخواهید صفحه ای ایجاد کنید که وب سایت مورد نظر خود را به آن بیفزایید، فقط یک ارتیکل معمولی ایجاد کنید و لینکها را به آن بیفزایید.

طبق نقشه راه (roadmap)، جوملا به نظر میرسد از بیشتر افزونه هایی که در بالا به آنها اشاره شد، ظرف یک سال آینده خلاص میشود. اگر از یک یا چند مورد از این افزونه ها استفاده میکنید و در صورتی که به کاهش وابستگیهای وب سایت تان به کد موروثی (legacy ) علاقمند هستید، با ما تماس بگیرید. ما راه حلهای جایگزین برایتان پیدا میکنیم بدون این که شما حتی متوجه هیچ تغییری در وب سایت خود شوید.

3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 60% (2 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo