joomla layout overridesشاید رم مای اس کیو ال پر شده باشد!

یکی از مشتری های ما امروز تلفن کرد و گفت وب سایت جوملایش به کندی بارگذاری میکند. ما فورا وب سایت را بررسی کردیم و متوجه شدیم وب سایت او فقط کند نیست، بلکه بی نهایت کند شده است و حدود بیست ثانیه بارگذاری آن طول میکشد.

ما موارد زیر را بررسی کردیم:
- آیا وب سایت هک شده است؟ نه چنین نبود. در واقع بسیار پاک بود و تنها VirtueMart بر روی آن نصب شده بود.
- آیا افزونه (اکستنشن) سوم شخصی در حال تلاش برای بارگذاری محتوا از راه دور است؟ چنین نبود. این مشتری تنها یک اکستنشن داشت که سوم شخص بود، و آن هم VirtueMart بود.
- آیا وب سایت حداکثر تعداد مشتریهای اپاچی را داشت؟ در واقع بله و ما این تعداد (حداکثر تعداد مشتریهای آپاچی) را افزایش دادیم اما مشکل با وجود دفعات کمتر، هنوز وجود داشت. در واقع این تنها بخشی از مشکل را نشان داد.
- مشکل از فایر وال بود؟ وب سایت حتی پشتیبان فایر وال هم نداشت بنابراین تنظیمات SYN_FLOOD که معمولا این کند شدن را باعث میشود، خارج از موضوع بود.
- آیا کوئری کندی وجود داشت؟ ما لاگ کوئری مای اس کیو ال را بررسی کردیم و دیدیم هیچ کوئری کندی اخیرا وجود نداشت (تعداد کمی بود اما مربوط به ماهها پیش میشد).
جالب است. پس مشکل از کجا میتواند باشد؟
سپس بار سرور را بررسی کردیم و متوجه دو مسئله شدیم: اول این که مقدار بار کم (پایینتر از 2) نبود ، دوم این که رم مای اس کیو ال پر شده بود. در واقع تنها 128 مگا بایت رم به مای اس کیو ال اختصاص داده شده بود و مای اس کیو ال از همه آن استفاده کرده بود و پس از این که رم استفاده شد، مای اس کیو ال از فایل سواپ به عنوان رم کمکی برای نیازهایش استفاده میکرد. حالا میدانیم علت مشکل چیست، بنابراین راه حل آن را هم پیدا کردیم:
در اینجا کاری که برای حل مشکل انجام دادیم آمده است (لازم به ذکر است که مشتری ما از WHM استفاده میکند بنابراین دستور العمل زیر ممکن است در صورت استفاده از Plesk متفاوت باشد):
-    از طریق ssh وارد سرور شدیم
-    فایل  /etc/my.cnf  را (با استفاده از vi ) باز کردیم
-    مقدار tmp_table_size, max_heap_table_size,innodb_buffer_pool_size را به 196 مگا بایت تغییر دادیم (پیش از این بر روی 128 تنظیم شده بود). این کار را با جایگزین کردن خطوط زیر:

-    tmp_table_size=128M
max_heap_table_size=128M
innodb_buffer_pool_size=128M
با:
tmp_table_size=196M
max_heap_table_size=196M
innodb_buffer_pool_size=196M

انجام دادیم. مای اس کیو ال را از WHM ریستارت کردیم (میتوانید آن را از ssh نیز ریستارت کنید) و وب سایت بالا آمده و مشکل حل شد.
اگر مشکل کندی وب سایت جوملا برایتان پیش آمده است، بررسی کنید ببینید مشکل از مای اس کیو ال است یا نه. اگر چنین نبود، فایر وال را بررسی کنید، تنظیمات آپاچی را نگاه کنید، ببینید وب سایت هک شده یا نه، یا شاید اکستنشن نامعتبر دارید. اگر نیاز به کمک داشتید با ما تماس بگیرید.

3.6666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 73% (3 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo