نمایش ماژول جوملا فقط در موبایل

در حال حاضر تعداد زیادی از مشتریان درخواست دارند که بتوانند یک ماژول مخصوص را فقط برای دستگاه موبایل نمایش دهند ( و برخی دیگر درخواست ماژول مخصوص جهت نمایش برای رایانه را دارند). از آنجا که حجم ترافیک موبایل ها در تمام وب سایت ها در حال افزایش است این امر کاملا طبیعی است و باعث شده که موسسات تصمیم بگیرند برای بازدید کنندگانی که با دستگاه موبایل وارد می شوند، محتویات متفاوتی را نمایش دهند (مثلا تبلیغات متفاوتی را نمایش دهند)

در این آموزش برنامه نویسی ما دقیقا توضیح خواهیم داد که چطور می توان این کار را به درستی و خوب انجام داد.

ابتدا فایل index.php را که در فولدر templates/template-name  قرار دارد را باز کرده و دستورات زیر را پس از خط ( ‘_JEXEC’ ) or die( ‘Restricted access’ );  وارد می کنیم.

 

function isMobileTraffic(){
    $arrMobileAgents = array('android', 'blackberry',
    'googlebot-mobile', 'ipad', 'iphone', 'ipod', 'mobi',
    'mobile', 'opera mini', 'safari mobile', 'windows mobile');
    $strCurrentUserAgent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
    foreach ($arrMobileAgents as $strMobileAgent) {
        if (stripos ($strCurrentUserAgent, $strMobileAgent) !== FALSE) {
            return true;
        }
    }
    return false;
}

کار تابع بالا تشخیص ترافیک ورودی از موبایل می باشد. اگر ترافیک ورودی از موبایل باشد، تابع مقدار true را باز گردانده و در غیر این صورت مقدار false بازگشت خواهد داده شد. توجه داشته باشید که تابع بالا جامع نیست در نتیجه ممکن است گاهی پیش آید که برخی کاربرها به عنوان دستگاه موبایل در نظر گرفته نشوند (در این صورت تابع ترافیک ورودی از این دستگاه همانند ترافیک دسکتاپ ]رایانه[ در نظر می گیرد)

پس از اضافه کردن تابع بالا، ما پوزیشن (موقعیت) اختصاصی موبایل برای قالب را اضافه می کنیم. فقط کافی است مکان موقعیتی که می خواهید ماژول را به آن اضافه کنید مشخص کرده و کد زیر را اضافه کنید:

 

<?php if (isMobileTraffic()) { ?>
<div id="mobile-module-1">
    <jdoc:include type="modules" name="mobile-module-1" style="raw" />
</div>
<?php } ?>

 

هنگامی که کارهای بالا انجام شد، سپس یک ماژول (می تواند از هر نوعی باشد) ایجاد کرده و آن را در پوزیشن mobile-module-1 قرار می دهیم. هنگامی که این کار را انجام دادید، وبسایت آن ماژول را فقط برای موبایل نشان خواهد داد. به همین سادگی!

ولی اگر شما قالبی داشته باشید که مخصوص ترافیک موبایل باشد چطور؟

در این صورت تنها کافی است که یک پوزیشن ویژه (مثلا پوزیشنی که در قالب موبایل وجود ندارد) در فایل index.php قالب موبایل ایجاد کنید. حالا همه چیز آماده است (دیگر لازم نیست در ابتدای فایل index.php تابع را وارد کنید)

سعی کردیم این راهنمایی تا حد امکان واضح و رسا باشد ولی انجام این کار بدون استفاده از کد امکان پذیر نیست. اگر شما با برنامه نویسی آشنایی ندارید می توانید از افراد متخصص سورن مدیا در این زمینه کمک بگیرید.

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 70% (3 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo