به نظر می رسد توضیحات متا واقعا نقش خود را فقط در فهم محتوا بازی می کند و نمی تواند روی رتبه بندی سایت تاثیری بگذارد. در هر حال از زمانی که گوگل اعلام کرد تگ کلمات کلیدی یا keyword دیگر در رتبه بندی نقشی ندارد توضیحات متا اینجا نقش بهتری برای خود دست و پا کرد.

به این مثال درباره توضیحات متا توجه کنید:

اگر شما در گوگل ( سورن مدیا ) را جستجو کنید دقیقا همان توضیحاتی را نمایش می دهد که ما در توضیحات متا تنظیم کردیم. حال اگر ( طراحی سایت توسط سورن مدیا ) را جستجو کنید می بینید که گوگل جمله ” قیمت طراحی سایت توسط سورن مدیا ” را با جابجا کردن حروف سعی می کند به نتیجه جستجو کاربر نزدیک کند تا شاید کاربر دست خالی از گوگل نرود ، این کمی خنده دار است چون گوگل توجه نمیکند که این جمله موجود در توضیحات شاید معنی دیگری پیدا کند یا کلا از اعتبار خارج شود.

از نگاه دیگر بسیار خوب است و به سایت شما شانس بیشتری برای ورود کاربر می دهد.

نتیجه ای دیگر که من گرفتم بی تاثیر بودن توضیحات کامل است ، بدتر از آن سعی در فهماندن توضیحات متای مقاله به گوگل که یک ماشین با هوش مصنوعی است.

منظورم را با این مثال واضح تر می گویم :

اگر در توضیحات متای یک مقاله جمله ای با این روش بنویسیم ” در طراحی وب سایت باید با تکنولوژی جلو رفت در غیر اینصورت عقب می مانی ” 68 کاراکتر از 150 کاراکتر مجاز را شما استفاده کردید. حال اگر در گوگل عبارت ” طراحی وب سایت تکنولوژی را تحت تاثیر قرار داد” را جستجو کنیم به نتیجه عجیب و کمی مغرضانه برخورد می کنید. در بعضی از لینک ها که وارد می شوم هیچ اثری از این جمله نبود ” تحت تاثیر قرار داد” به نظر می رسد گوگل یا از خود جملاتی را به وب سایت ما قرض داده یا از صفحات دیگر این کلمات را برداشته، به هر حال این کمی با قوانین مولف درگیری دارد و به کسانی که شاید برایشان مهم باشد چطور مقاله آن ها دیده می شود کمی آزار دهنده باشد.

در هر حال من به این نتیجه رسیدم یا با گوگل هم بازی شوید یا پس از خواندن این مقاله دیدگاه خود را نسبت به نوشتن توضیحات تغییر دهید.

چطور توضیحات متا ی صحیح بنویسیم؟

خوب این ساده است شما باید کمی زیرک باشید ، یک مثال ساده برای توضیحات متای بهتر ، مقاله ای که برای آن نوشتیم ” در طراحی وب سایت باید با تکنولوژی جلو رفت در غیر اینصورت عقب می مانی ” بهتر است با توجه به کلمات مهم در مقاله خود بنویسید : تاثیر تکنولوژی وب سایت ، طراحی سایت ، مقاله های طراحی سایت ، دنیای طراحی وب ” باقی جملات را گوگل برای شما در نظر می گیرد پس نگران نباشید.

من بسیار دیدم وب سایت هایی که تنها عنوان مقاله خود را در توضیحات متا می نویسند و از نقش توضیحات متا در سئو بی اطلاع هستند ، اگر میدانستی تاثیر توضیحات متا در جستجوی گوگل چه نقش دارد ، دیگر این کار را کنار می گذاشتید.

راستی هنوز فکر می کنید گوگل می فهمد؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...