sql joomla

گاهی اوقات یکی از جدولهای پایگاه داده های جوملا (jos_*) یا حتی کل پایگاه داده های جوملا ممکن است به علل زیر خراب (corrupt ) شود:

- مشکل سخت افزاری در سرور شما اتفاق افتاده است (همیشه باید دعا کنید این اتفاق هرگز در سرورتان پیش نیاید و اگر چنین شد، باید دعا کنید فایل پشتیبانی (backup) مربوط به اخیر داشته باشید) - فردی سرور را در حالی راه اندازی مجدد (ریستارت) کرده است (یا بهتر است بگوییم ریستارت اجباری) که مای اس کیو ال در حال تلاش برای نوشتن در جدولی در پایگاه داده های شما بوده است (این متداولترین حالت است)

- توسط چندین برنامه، اصلاحات همزمان در یک جدول صورت گرفته است ( این حالت ممکن است هرگز برای شما پیش نیاید) اگر یک جدول جوملا خراب شود، چه اتفاقی می افتد؟ در برخی موارد خرابی جدول ممکن است جدی نباشد به این معنی که در حالت عادی متوجه آن نمیشوید مگر این که به صفحه خاصی بروید که داده ها در این جدول قرار است نوشته و یا خوانده شوند. در اکثر موارد خرابی جدول کل وب سایت شما را از کار می اندازد (crash). وب سایت شما یا یک صفحه خالی نمایش میدهد و یا کاربر را به صفحه HTTP 500 (خطای سرور) باز میگرداند. گزینه دیگر این است که وب سایت شما ممکن است در مواردی که شما گزارش خطای وب سایت را ارسال کرده اید، خطای PHP را نشان دهد. اگر پایگاه داده های جوملا خراب شود، چه اتفاقی می افتد؟ وقتی یک پایگاه داده ها خراب شود، هیچ راهی وجود ندارد که چیزی در وب سایت شما کار کند مگر این که پایگاه داده ها رفع مشکل شود. در این حالت، وب سایت شما همیشه برای بازدید کننده به خطای HTTP 500 باز میگردد یا این که خطای PHP را نمایش میدهد که نشان دهنده وجود مشکلی در پایگاه داده های مای اس کیو ال است. در حالت دیگر در صورتی که بتوانید خطای PHP را گزارش کنید، خطای زیر را میبینید:

"SQL Error : 1016 Can't open file: 'databasename_jos_tablename.MYI'."

برخی گزارش کرده اند خطایی میبینند که به این صورت شروع میشود:
“Incorrect key file…”
ما شخصا هرگز چنین خطایی ندیده ایم. چگونه مشکل را حل کنیم؟ حل این مشکل نیاز به دسترسی شما به phpMyAdmin دارد. در اینجا کاری که باید برای رفع مشکل جدول و یا پایگاه داده ها انجام دهید آمده است:

- به phpMyAdmin بروید
- پایگاه داده ها را به بک فایل فشرده (Zip) اکسپورت (Export ) کنید و آن را دانلود کنید (ما در اینجا از پایگاه داده ها فایل پشتیبان تهیه میکنیم چرا که مطمئن بودن خیلی بهتر از تاسف خوردن است). شما  هم این کار را به این صورت انجام دهید: کلیک بر روی نام پایگاه داده ها در منوی سمت چپ، سپس کلیک بر روی گزینه Export در بالا سمت راست، کلیک بر روی SQL و سپس کلیک بر گزینه Save as File.

اگر داده های زیادی دارید بهتر است از روشهای فشرده سازی (مانند زیپ کردن) استفاده کنید. - همین که از پایگاه داده ها پشتیبان تهیه کردید، به تب Structure واقع در بالای صفحه سمت چپ بروید، سپس جدولهای مورد نظر را انتخاب کنید (در صورتی که کل پایگاه داده ها خراب شده، همه جدولها را انتخاب کنید)، سپس بر گزینه Repair کلیک کنید. این کار باید همه چیز را درست کند. به خاطر داشته باشید که ممکن است مقدار کمی از داده ها را هنگام انجام این کار از دست بدهید. - به وب سایت خود بروید و ببینید درست کار میکند یا نه.
- اگر وب سایت هنوز کار نمیکند، بهتر است برای آن از کمک حرفه ای بهره بگیرید.

نتیجه : نجات وب سایت جوملای تان فرایندی حساس و خطرناک است و ما فقط توصیه میکنیم در صورتی که حداقل مقداری تجربه مدیریت سیستم و یا برنامه نویسی دارید، مراحل بالا را انجام دهید (چون ممکن است با یک اشتباه  همه چیز را از دست بدهید). اگر ترجیح میدهید این کار را توسط یک فرد حرفه ای انجام دهید، میتوانید با ما تماس بگیرید، خوشحال میشویم بتوانیم شما را یاری کنیم.

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 55% (2 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo