ارتقا جوملا به نسخه 3

سازنده سیستم مدیریت محتوای جوملا اعلام کرد دیگر از جوملا نسخه 2.5 پشتیبانی نخواهد کرد، این به این معنی است که تا تاریخ 31 دسامبر 2014 پشتیبانی متوقف و دیگر پشتیبانی نخواهد شد!

رفتن از جوملا 2.5 به 3 یک مهاجرت کامل به حساب نمی آید در حقیقت یک مهاجرت جزئی می باشد. معمولا بروزرسانی های امنیتی جوملا بسیار حیاتی هستند و مهاجرت از جوملا 2.5 به 3 یک کار با اهمیت است.

اما مشکلات این بروز رسانی عدم سازگاری با افزونه هایی است که در نسخه 2.5 جوملا استفاده می شود، طبق آخرین آزمایش های ما در آزمایشگاه سورن مدیا بسیاری از ماژول ها ، پلاگین ها و کامپوننت های جوملا بدون مشکل انتقال و تنها بعضی از افزونه ها به مشکل روبرو می شوند.

یکی دیگر از مشکلاتی که بسیاری از استفاده کنندگان جوملا با آن روبرو می شوند عدم سازگاری با هاست فعلی و تنظیمات آن است، بطور مثال مشکل magic quotes gpc off و نسخه php هنگام نصب جوملا 3 می باشد که باید با پشتیبان سرور خود هماهنگی کنید تا مشکل شما برطرف شود.

و اما اتفاق خیلی عالی برای نسخه 3 جوملا سبک شدن هسته سیستم مدیریت محتوای می باشد که کاهش چشمگیری در نسخه جدید خود دارد. سئو بهتر و همچنین پشتیبانی از ریسپانسیو نیز به بخش مدیریت آن اضافه شده ،گرافیک بسیار عالی، شاید در ابتدا کمی گیج شوید اما با کمی کنجکاوی به محیط جدید وارد شده و لذت خواهید برد.

مشکل بروزرسانی جوملا از 3.3.6 به جوملا 3.4.0 به دلیل اختلال در بسته زبان فارسی است و پس از بروزرسانی بسته زبان فارسی مشکل برطرف خواهد شد، این مشکل بیشتر در تاریخ ایجاد مطلب و ماژول های جوملا دیده شده! البته این ایراد در جوملا به زبان انگلیسی وجود ندارد.

پیشنهاد می کنیم قبل از ارتقا از جوملا 2.5 به 3.X حتما یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. حتما قبل از ارتقا به موارد فنی مورد نیاز این نسخه توجه کنید.

جوملا می گوید بهتر است یک نسخه از سایت خود را کپی و در زیر دامنه یا کامپیوتر خود نصب کنید تا اگر مهاجرت با مشکل روبرو شد بتوانید بدون استرس مشکل را برطرف کنید.

اگر اطلاعات کافی ندارید یا به هر دلیلی فرصت کافی برای ارتقا ندارید آن را به سورن مدیا بسپارید. جهت سفارش با ما تماس بگیرید

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (9 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo