ssl manager joomlaدیروز یک مشتری جدید به ما پیام ارسال کرده به این مضمون که هر بار سعی میکند وارد بک اند وبسایت جوملایش شود، بدون هیچ پیام خطایی به صفحه ورودی ( لاگین ) باز گردانده میشود که او به این مسئله حلقه لاگین ادمین میگوید.

بنابراین ما سعی کردیم مشکل را حل کنیم. پس از آن با در نظر گرفتن این امر که وبسایت از SSL در بک اِند استفاده میکند، این سوال مطرح شد که اگر SSL را غیر فعال کنیم و دوباره سعی کنیم وارد شویم چه میشود؟

ما با ویرایش فایل configuration.php (که زیر دایرکتوری ریشه (روت) وبسایت جوملا قرار دارد) SSL را غیر فعال کردیم و مسیر را به این صورت تغییر دادیم:

public $force_ssl = '1';
به:
public $force_ssl = '0';

سپس سعی کردیم لاگین کنیم. خوشبختانه این کار نتیجه داد! بنابراین مشکل مربوط به وضعیت SSL در پیکربندی (configuration ) جوملا بود . شاید این مورد به خاطر یک باگ در نسخه جولای مورد استفاده توسط مشتری باشد یا شاید افزونه (اکستنشن) نامعتبر موجب این مشکل شده است. ما در این باره مطمئن نیستیم اما شرایط بررسی های بیشتر مشکل او نبود چرا که مشتری محدودیت بودجه شدیدی داشت. بنابراین مشکل را به شکل ساده ای با استفاده از قدرت فایل .htaccess حل کردیم. در اینجا کاری که انجام دادیم، ارائه شده: • فایل .htaccess را باز کردیم که در زیر دایرکتوری ریشه وبسایت مشتری قرار داشت.
• مسیر زیر را بلافاصله پس از RewriteEngine On اضافه کردیم:

RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^(administrator/.*)$ https://www.ourclientjoomlawebsite.com/$1 [R=301,L]

• فایل مورد نظر را ذخیره و آپلود کردیم.
• با این کار مشکل حل شد اگر چه هنوز مطمئنیم که بک اِند در حالت SSL کار میکند.

اگر شما هم، با همین مشکل مواجه هستید تنها کاری که باید انجام دهید این است که SSL را غیر فعال کنید (متغیر $force_ssl variable  در فایل configuration.php  را روی 0 تنظیم کنید) و دستور العمل بالا را دنبال کنید. اگر میخواهید مشکل را از خود جوملا حل کنید (و میدانید علت این مشکل واقعا چیست) یا اگر با ویرایش فایلهای configuration.php  و .htaccess  راحت نیستید، با ما تماس بگیرید. ما همیشه مشتاق حل مشکلات شما هستیم.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo