301 joomla index

یکی از مشتریان ما مدتهاست از جوملا استفاده می کند (از زمانی که جوملا 1.5 معرفی و عرضه شد) ولی تا کنون هیچ گاه از بازنویسی URL آپاچی استفاده نکرده است. او همیشه از SEF (موتور جستجو) جوملا استفاده می کرد و هیچ وقت از ویژگی فعال سازی بازنویسی URL استفاده نکرد.

او می دانست که فعال کردن قابلیت بازنویسی URL می تواند به رنکینگ موتور جستجوی وب سایتش کمک کند ولی از اینکه مشکل مطالب تکراری برای بوجود آید، نگران بود. این نگرانی او کاملا درست بوده است. چون:
یک لینک SEF جوملا (و نه یک لینک بازنویسی شده URL) به این شکل است:

http://www.yourjoomlawebsite.com/index.php/your-link.html

همین لینک در حالتی که قابلیت بازنویسی URL فعال باشد به این شکل خواهد بود

http://www.yourjoomlawebsite.com/your-link.html

همان طور که مشاهده می کنید در لینک دوم index.php/ وجود ندارد. حتما با خود فکر می کنید چون هر دو لینک به درستی عمل می کنند پس هر دو بدون اشکال هستند.
ولی باید بدانید در این مورد اشتباه می کنید. این دقیقا همان مساله ای است که مشتری ما به خاطر آن، در مورد استفاده از بازنویسی به جای URL مردد بود. اون نمی خواست دو لینک به طور هم زمان به یک صفحه یکسان مرتبط باشند چون در این صورت (هنگام ایندکس شدن) وبسایت دچار مشکل تکراری بودن مطالب می شد. علاوه بر آن، این مساله باعث ضعیف و بی ارزش شدن لینک های وب سایت او می گشت (به دلیل اینکه او دو لینک در وب سایت خود داشت که هر دو به یک صفحه یکسان مربوط می شدند)

پس او چگونه مشکلش را حل کرد؟

خوشبختانه ما برای همه مشکلات جوملا راه حلی در اختیار داریم. ما توانستیم مشکل او را با اضافه کردن دستورات پایین به فایل htaccess (که تحت دایرکتوری ریشه وب سایت جوملا او قرار دارد) درست در زیر دستور therewriteengine on، بر طرف کنیم:

RedirectMatch 301 /index.php/(.*).html /$1.html
RedirectMatch 301 /index.php/(.*) /$1.html

دستورات بالا تضمین می کند که تمام لینک هایی درونشان index.php است، به طور خودکار به لینک جدید (که index.php درون آنها وجود ندارد) ریدایرکت شوند. عدد 301 در هر خط به ما این امکان را می دهد که قدرت لینک مان (به طور مثال link juice) را به صفحه جدید منتقل کنیم. توجه داشته باشید که در صورتی که در تنظیمات جوملا، Adds Suffix to URL غیر فعال باشد، html درانتهای هر خط نیز باید حذف شود زیرا در این حالت خط دوم هیچ تاثیری نداشته و باید حذف شود چرا که خط دوم دقیقا همانند خط اول خواهد بود. همان طور که در بالا مشاهده کردید فعال کردن بازنویسی URL آپاچی در وب سایت جوملا بدون از دست دادن رنکینگ، بسیار ساده است. فقط کافی است 2 خط دستوری که بالاتر ارائه دادیم را وارد کنید. اگر شما یکی از ادمین های جوملا هستید و ترجیح می دهید که به فایل htaccess دست نزنید، بهتر است با متخصصین در این زمینه تماس بگیرید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo