مرورگر فایرفاکسمعرفی کامل مرورگر فایرفاکس
فایرفاکس
همچنان قوی ترین مرورگر وب است که بخش زیادی از این قدرت را از افزونه هایش میگیرد. هرآنچه که شما در تصورتان است میتوانید با نوشتن یک افزونه به فایرفاکس اضافه کنید. البته لازم نیست شما اینکار را انجام دهید. چون قبل از شما حتما یک برنامه نویس زحمت نوشتن آنرا کشیده است.

مزایای فایرفاکس:

فایرفاکس بسیار امن تر از محیط اکسپلورر مایکروسافت است و بسیاری از ویروس های کنونی فقط از طریق IEمیتوانند وارد سیستم شما شوند. سرعت لود شدن صفحات در مرورگر فایرفاکس بالاتر از IE مایکروسافت است و اگر اهل وب گردی هستید این مرورگر کمتر شما را معطل لود شدن صفحه میکند. یکی از بزرگترین مزایای FireFox نسبه به IE ، امکان استفاده از هزاران افزونه یا همان extension است که برای این برنامه طراحی شده و هر روز به تعداد این برنامک ها اضافه میشود.این برنامک ها قابلیت های بسیار جالبی در اختیارتان میگذارند. فایرفاکس هزاران theme مختلف برای دانلود دارد که میتواند شکل ظاهری مرورگر را تغییر دهد. اگر اهل تنوع هستید این گزینه برایتان جالب خواهد بود. شخصی کردن نمای سایت های مختلف در فایرفاکس : این حالت فقط در این مرورگر ممکن است و IE مایکروسافت هنوز این قابلیت را ندارد. و در نهایت اگر کار طراحی وب میکنید باید صفحات htmlخود را در این مرورگر نیز تست کنید تا کاربرانی که سایت شما را در فایرفاکس میبینند ، با صفحه ای به هم ریخته مواجه نشوند. دانلود theme فایرفاکس : برای دانلود تم های فایرفاکس به صفحه FireFox themes بروید. در اینجا بسیاری از تم های این مرورگر قابل دانلود و نصب روی مرورگر است . توجه داشته باشید که بعد از نصب تم و یا اکستنژن باید مرورگر خود را یکبار بسته و دوباره بازکنید تا حالت برنامه نصب شده فعال شود. Extension های فایرفاکس چیست ؟ از کجا دانلود کنیم ؟ Extension به برنامه های کوچکی میگویند که روی مرورگر فایرفاکس نصب میشوند و قابلیت های بسیار جذابی را به این مرورگر اضافه میکنند. قابلیت هایی که حتی فکرش را هم نمی کنید. برای دانلود و کشف اسکتنژن های جدید هر هفته به آدرس addons.mozilla.org/firefox/extensions سری بزنید . در این آدرس به دلیل ازدیاد extension ها ، آنها را دسته بندی کرده اند. برای دیدن لیست اکستنژن هایی که خود فایرفاکس پیشنهاد کرده استفاده کنید به آدرسaddons.mozilla.org/firefox/recommended باید برید. برای نصب هر افزونه روی دکمه Add to Firefox کلیک کنید تا اکستنژن روی مرورگرتان نصب شود. توجه داشته باشید که اکستنژن ها معمولا حجمی بین 1 KB تا 1 MB  دارند. و بعد از نصب اکستنژن ها باید مرورگرتان را یکبار بسته و دوباره باز کنید تا اکستنژن فعال شود. در مورد امتحان کردن افزونه های جدید : نصب بیش از 50افزونه روی فایرفاکس سرعت فایرفاکس را کمی کاهش خواهد داد . بنابراین افزونه  هایی را که استفاده نمی کنید غیر فعال کنید. و یا کلا از فایرفاکس حذف کنید. برای اینکار کافیست به منوی tools فایرفاکس رفته و روی گزینه Add-ons کلیک کنید. لیست اکستنرن هایی که نصب کرده اید نمایش داده میشود . اکستنژن هایی که فعلا لازم ندارید را Disable کنید و آنهایی را که اصلا نمیخواهید Uninstall کنید. Extension های پیشنهادی ما برای استفاده : اکستنژن های پرکاربرد: IE Tab : این اکستنژن یه دکمه به فایرفاکس اضافه میکند که کارش بازکردن پنجره  IE درفایرفاکس است!

Google Toolbar : این هم که تولبار گوگل است برای فایرفاکس.

DownThemAll! : یک برنامه مدیریت دانلود برای فایرفاکس

Tab Effect : تغییرtab های فایرفاکس را بصورت سه بعدی و چرخشی انجام میدهد.

TabKit : مدیریت TAB های زیادی که در فایرفاکس بازکرده اید کار مشکلی است. آنرا به این افزونه بسپارید اکستنژن هایی برای گرافیست ها:  ColorZilla : ابزار colorpicker فتوشاپ را برای درآوردن شماره رنگ یک نقطه از هرجای صفحات وب به فایرفاکس اضافه میکند.

 Screenshot! : کل صفحه وب را برای شما تبدیل به یک عکس jpg میکند. اکستنژن هایی برای طراحان وب : FireFTP یک برنامه FTP جمع و جور و عالی تحت فایرفاکس

View Source Chart چیزی شبیه viewSource فایرفاکس . با این تفاوت که دور هر تگ یک مستطیل رنگی میکشه و به این ترتیب راحت تر میتونید تگ ها رو از هم تشخیص بدین.

CssViewer : یک اکستنژن که امکان دیدن خصوصیات css مربوط به هر المان html را روی صفحه بدون حتی یک کلیک فراهم میکند.

WebDeveloper : یک جعبه ابزار بسیار عالی برای طراحان وب.

HackBar : این ابزار در تست امنیت سایتتان در مقابل حملات sql و XSS به شما کمک میکند.

FireBog : این افزونه هم برای تست باگ های سایتی که طراحی نموده اید مفید است.  اکستنژن هایی برای اجرای اسکریپت تحت فایرفاکس : Greasemonkey یک برنامه مدیریت اسکریپت های قابل افزودن به فایرفاکس

Stylish : این اکستنژن نیز یک مدیریت دیگر برای اسکریپت های فایرفاکس است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo