طراحی وب سایت از نگاهی دیگر

سالیان طولانیست فناوری وب سایت با ورود خود تحول عظیمی در کسب کار انسان ها به وجود آورده، این تحولات به حدی زیاد است که شاید فکر کنید داشتن یک وب سایت می تواند در آینده بازگشت مالی خوبی برای شما داشته باشد. البته اشتباه هم فکر نکردید! مطمعنا شما هم بدتان نمی آید با داشتن یک وب سایت سهمی هرچند کوچک از این بازار داغ داشته باشید، اما ابتدا باید ابزار این کسب و کار را فراهم کنید ، شاید بد نباشد سری به گوگل بزنید و  واژه طراحی وب سایت را جستجو یا به اصطلاح "گوگل" کنید.

شرکت ها و افراد زیادی را در نتایج خواهید دید افراد فریلنسر و یا در قالب شرکت های بزرگ و کوچک، با کلیک کردن و بررسی چندین وب سایت اولین کاری که می کنید به نمونه کارهای آنها سر میزنید از آنجا که از اصطلاحات و تکنولوژی های وب اطلاعات کمی دارید پس به نوع برنامه نویسی و نحوه پیاده سازی آن توجه ای نشان نمی دهید، سعی می کنید ظاهر را مورد توجه قرار دهید و رویای خودتان را شکل دهید ، سپس اقدام به سفارش می کنید.

اما تازه مشکل شروع می شود، متاسفانه بسیاری از مشتریانی که به سراغ شرکت من می آیند تجربه ای ناخوش آیند دارند، یک مشتری که کارخانه ای کوچک دارد هنگام امضا قرار داد خاطره ای را تعریف می کند و با نشان دادن قرارداد خاک خورده سعی می کند از تجربیات من در بررسی فنی مشکل پیش آمده در گذشته استفاده کند.

نگاهی به قرار داد و مفاد آن انداختم، همانطور که درست حدس زده بودم یک بار دیگر شاهد اتفاقی تکراری بودم، سو استفاده از نرم افزار های باز متن و رایگان آن هم به روشی غیر قابل قبول، مفاد قرارداد شامل تمامی امکانات نرم افزار باز متن بود آن هم با قالبی آماده و سرقت شده، حال یک پرسش پیش می آید : پس آن شرکت یا طراح محترم چه امکان خاصی را برای این پروژه انجام داده، با توجه به مبلغ زیادی که مشاهده می شود چیزی جز ساده گماشتن مشتری و خالی کردن جیب آن نیست.

اما زیان دیده کیست؟ در نگاهی ساده شاید فکر کنید زیان دیده مشتری است! اما با کمی فکر کردن به اصل رضایت مشتری به این نتیجه می رسیم شرکت یا طراح انجام دهنده آن پروژه ناموفق در مسیر نابودی قرار گرفته، و تنها با ادعاهای مغرضانه و بزرگنمایی سعی در بلعیدن شعور مشتری و دریافت پول می کند فراموش نکنید زیاد نمیگذرد که با توجه به کارنامه منفی کنار گذاشته خواهد شد.

نکته : سعی کنید قبل از سفارش طراحی وب سایت در مورد انواع زبان برنامه نویسی و دنیای طراحی وب اطلاعات کسب کنید. دنیای وب بزرگ و ناتمام از اطلاعات است منابع زیادی برای آگاه کردن شما وجود دارد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo