hack joomlaدر مطالب پیشین، درباره هک وب سایت صحبتهایی داشتیم و توضیحاتی دادیم. در حال حاضر میخواهیم بگوییم اگر وب سایت شما هک شود، چه اتفاقی می افتد.

طبق تجربیات ما در این زمینه، در صورت هک شدن وب سایت، اتفاقات زیر روی میدهد:

هفته اول
در هفته اول هک شدن وب سایت: گوگل شاخص گذاری وب سایت شما را متوقف میکند: گوگل موتور جستجویی است که به سختی تلاش میکنید تا مطمئن شوید وب سایت و صفحات جدید شما را شاخص گذاری میکند. با هک شدن وب سایت شما، گوگل شاخص گذاری صفحات جدید و وب سایت شما را متوقف می سازد. صفحات قدیمی شما شاخص گذاری باقی می ماند (علت آن این است که گوگل صفحات قدیمی شما را هنوز شاخص گذاری مجدد نکرده است تا متوجه شود آنها هک شده اند)، اما گوگل از شاخص گذاری صفحات جدید امتناع میکند. یاهو و بینگ نیز شاخص گذاری وب سایت شما را متوقف میکنند: همانند گوگل، موتورهای جستجوی دیگر نیز از شاخص گذاری صفحات جدید شما امتناع میکنند اما صفحاتی که پیش از این شاخص گذاری شده بودند، به همان صورت باقی می مانند. کاربرانی که وب سایت شما را بازدید میکنند، دیگر از سایت شما بازدید نمیکنند: چون کاربران اینترنت متوجه میشوند سایت شما هک شده است یا بدتر از آن، میترسند کامپیوتر آنها به واسطه بازدید وب سایت ویروسی میشود، دیگر به سایت شما رجوع نمیکنند. در این مرحله چه کارهایی باید انجام داد؟

این مشکل را حل کنید تا موتورهای جستجو شاخص گذاری صفحات جدید شما را از سر بگیرند (تقریبا بلافاصله این کار شروع میشود) و صفحاتی را که در دوران هک شدن وب سایتتان، شاخص گذاری نکرده بودند، شاخص گذاری خواهند کرد. در هفته دوم هک شدن وب سایت
در هفته دوم پس از هک شدن وب سایت: موتورهای جستجو در نتایج جستجوی مربوط به وب سایت جوملا چنین چیزی نمایش میدهند: "این وب سایت ممکن است به کامپیوتر شما آسیب برساند". هنوز موتورهای جستجو صفحات شما را شاخص گذاری نمیکنند وب سایت شما به عنوان تهدید یا به عنوان وب سایت ویروسی برای امنیت وب سایتها گزارش میشود. در این مرحله چه کاری باید انجام دهیم؟ مشکل را حل کنید تا موتورهای جستجو در نتایج جستجو به تدریج هشدار برای وب سایت شما را بردارند. موتورهای جستجو شاخص گذاری وب سایت شما را ظرف یک یا دو هفته دوباره شروع میکنند. هفته سوم
در هفته سوم پس از هک شدن وب سایت:

گوگل وب سایت شما را با 50 پنالتی جریمه میکند (به این معنی که اگر صفحه ای از وب سایت شما در زمانی که وب سایت شما بدون مشکل بود برای کلید واژه ای مثلا رتبه 3 داشته است، حالا برای همین کلید واژه رتبه 53 میگیرد). امنیت وب سایت، وب سایت جوملای شما را بررسی میکند و آن را به عنوان ویروسی فهرست کرده و در لیست سیاه قرار میدهد. به اطلاع تامین کننده هاست شما میرسد که وب سایت شما هک شده است و از او خواسته میشود سایت را غیر فعال کند تا زمانی که مشکل را حل کنید.

در این مرحله چه کاری باید انجام دهیم؟

مشکل را فورا حل کنید و منتظر بمانید تا گوگل وب سایت شما را دوباره شاخص گذاری کند (فرایندی که ممکن است در این مرحله یک تا دو ماه طول بکشد). در این مرحله درخواست بررسی مجدد به گوگل ارسال نکنید.

با امنیت وب سایتها که وب سایت شما را در لیست سیاه قرار داده اند تماس بگیرید و به اطلاع آنها برسانید که وب سایتتان رفع مشکل شده است.

بعد از سه هفته
با سپری شدن بیش از سه هفته از هک شدن وب سایت شما در صورتی که هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده اید: گوگل شما را کاملا از صفحات نتایج جستجو پاک میکند. وب سایت جوملای شما دیگر در صفحه نتایج جستجو ظاهر نمیشود حتی در صفحه صدم! اگر آدرس http://www.yourdomainname.com را در فیلد جستجوی گوگل تایپ کنید و اینتر را بزنید، هیچ اتفاقی نمی افتد. این توقیف کامل توسط گوگل است و واقعا بازگرداندن وب سایت به گوگل در این مرحله کار سختی است. تامین کننده هاست ممکن است وب سایت شما را غیر فعال کرده و مسئله را فورا به اطلاع شما برساند. توجه داشته باشید که تامین کننده هاست از نظر قانونی مسئول شبکه هایش است و شما نیز بخشی از آن هستید، به همین علت در این موضوع بسیار حساس است. در این مرحله چه کاری باید انجام دهیم؟

فورا وب سایت خود را درست کنید و درخواست بررسی مجدد (Reconsideration) به گوگل بفرستید و امیدوار باشید نتیجه دهد. توجه داشته باشید که درخواست بررسی مجدد ممکن است چند ماه تا چند سال طول بکشد (به خصوص اگر کامل مشکل را رفع نکرده باشید). همه نرم افزارهای آنتی ویروس را که شما را در لیست سیاه قرار داده اند، ایمیل کنید و به آنها شرایط را توضیح بدهید و امیدوار باشید موثر باشد. همان طور که میبینید، هر چه رفع مشکل سایت را به تعویق بیندازید و مدت بیشتری سایتتان هک شده بماند، سخت تر میتوانید آن را به موقعیت پیش از هک در اینترنت و موتورهای جستجو بازگردانید. باید در این زمینه بسیار حساس و فعال باشید و فورا وارد عمل شوید. اگر برای پاک سازی وب سایت جوملای خود یا بازگرداندن آن به موقعیت سابق نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo