خسته ام!

خسته ام! از حرفه ای که دارم خسته ام! خسته ام، چون در حرفه ای کار می کنم که هر روزش با دیروزش متفاوت نیست. مدام باید بدنبال این باشی که از قافله عقب نمانی! مدام این دلهره را داری که مبادا از سایرین کمتر چیز بدانی! مدام می ترسی که آیا دانشی که داری بعدا هم به درد می خورد!؟

 

مدام درگیر واژه های جدید و مفاهیم جدیدی…. خسته ام، چون کاری می کنیم که بدون استرس و فشار نمی شود! وقتی که طراحی می کنی همیشه با خطا های املایی سر و کار داری و ذهن آسوده نداری! وقتی تحلیل گری همیشه مضطربی که مبادا شناختت از سیستم اشتباه باشد و طراحی که می کنی درست نباشد.

وقتی مدیر پروژه ای که وضعیت بازهم بدتر می شود، فشار تولید برنامه و مدیریت نیروی کارشناسی و زمانبندی و هزار درسر دیگر. وقتی مدیر شرکتی که همیشه نگران موارد اجرایی شرکت و وضعیت مالی و دریافت ها و پرداخت هایی و نگران اینکه که چه زمانی، زمان افول شرکتت می رسد. وقتی مشاوری، همیشه درگیر وجدانت هستی که مبادا شایسته اعتماد کسانی که به تو اعتماد کرده اند نباشی و نتوانی از منافعشان خوب دفاع کنی!

خسته ام! به خاطر اینکه مثل آدم های عادی تعطیلات نداریم. همسرم! کسی که از من سهم دارد و توقع و توجه بیشتر! همیشه پروژه ای تمام نشده یکی دیگر شروع می شود! مشتری ها هم که هم در حالت عجله اند و سفارش را زود می خواهند (بگذریم که اغلب وقتی سفارش را گرفتند عجله ای در بهره برداری و پرداخت به تو ندارند! ) دلم لک زده برای یک تعطیلات درست و حسابی! برای زمانی که بدون اینکه به چیز دیگری فکر کنم آسوده باشم. وقت فراغت واژه ای است که اغلب با آن بیگانه ایم. خسته ام! وقتی برخورد مشتری ها را با کاری که می کنم می بینم! انگار که کاری نکرده ایم! به مونیتورشان بیشتر از وب سایتی که ساختی ارزش قائل می شوند. انگار که طراحی همینشکلی تهیه شده است. وقتی می بینیم که کار ما را با یک کار بی کیفیت مقایسه می کنند و درنهایت دیگری را انتخاب می کنند. خسته ام! وقتی می بینیم محصولی که تولید کرده ایم را فرد دیگری بدون رعایت حقوق مان کپی می کند. ایده هایمان دزدیده می شود. حتی به کاتالوگ ها و نوشته هایی که نوشته ایم احترامی نمی گذارند. خسته ایم! وقتی که می فهمیم درآمد یک گدا از ما بیشتر است!! وقتی می بینیم که درآمد یک آرایشگر زنانه که شاید یکسال هم زحمت نکشیده است با درآمد ما قابل مقایسه نیست. وقتی می بینیم مغازه دارهای سخت افزاری از ما بیشتر درآمد دارند. وقتی می بینیم که یک کارگر ساختمانی، حقوقی نزدیک به یک برنامه نویس دارد. خسته ام! از بس مجبورم برای بقیه کار مجانی و یا غیر تخصصی بکنم! در هر مهمانی که می روم، در هر شرکتی که پا می گذارم و یا به هر فرد آشنایی که می رسم نیازی دارد و توقعی. که اگر انجام دهی بی منت می شوی که کاری نکرد و اگر انجام ندهی متهم می شوی به بیسوادی و ….. خسته ام! از اینکه کارمان از دیدگاه سایرین کار نیست! انگار کار فقط آنست که به روی کارخانه و شب که بر می گردی کثیف و خاک آلود باشی. انگار کار با کامپیوتر گاهی نزدیک به 20 ساعت در روز کار نیست! خسته ام……! بگذریم که همه خستگیمان با حل یک مساله، با یادگرفتن یک مطلب جدید، تشکر یک مشتری، با درست کار کردن یک برنامه، با دیدن آمار بالای بازدیدهای وب سایت، با فروش بسته های نرم افزاری به صورت متوالی رفع می شود!

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo