گزارش تحلیلی جستجو در گوگل

اگر وب سایتی را مدیریت میکنید باید شناخت عمیقی نسبت به نحوه دسترسی کاربران به سایت شما و نحوه نمایش محتوای شما در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید.

تا به امروز ، این داده ها در گزارش کوئری های جستجو نمایش داده میشد و احتمالا پر استفاده ترین ویژگی در ابزارهای وب مستر بود.

گوگل می گوید:

در طی این سالها ، به بازخورد و نظرات شما و ویژگیهای درخواستی توجه کرده ایم: چه تعداد از شما میخواهید بتوانید ترافیک دسکتاپ و موبایل را مقایسه کنید؟ چه تعداد از شما نیازمند مقایسه معیارها در کشورهای مختلف هستید؟ یا در دو چارچوب زمانی مختلف…

اطلاعات دقیقتر از گزارش تحلیلی جستجو در گوگل ( Search analytics )

ما صدای شما را شنیده ایم و امروز با خوشحالی جستجوی تحلیلی ( Search Analytics ) را معرفی میکنیم ، گزارش جدیدی در کنسول جستجوی گوگل که به شما امکان بیشترین تحلیل ترافیک را میدهد.

گزارش تحلیلی جستجو که ارائه میکنیم ، شما را قادر میسازد داده های جستجوی سایت خود را تجزیه و به روشهای مختلف فیلتر کنید تا آن را دقیق تر بتوانید تحلیل نمایید ؛ برای مثال میتوانید ترافیک موبایل خود را پیش و پس از آپدیت نسخه موبابل در تاریخ بیست و یکم اوریل مقایسه کنید و ببینید این آپدیت چه تاثیری بر ترافیک شما داشته است.

یا اگر وب سایت بین المللی دارید ، میتوانید کشورهایی را که جمعیت آن بیشتر برند شما را جستجو میکنند پیدا کنید: impressions (تعداد نمایش سایت) را به عنوان متریک خود انتخاب کنید ، با نام برند خود فیلتر اعمال کنید و نتایج را بر اساس کشور گروه بندی کنید تا فهرست مرتب شده ای از تعداد نمایش سایت (impression) بر اساس کشور ، نمایش داده شود.

این موارد تنها نمونه ای از بسیاری از کاربردهای آن است. گزارش تحلیلی جستجو به شما امکان میدهد نگاه عمیقتری به تحلیل ترافیک خود داشته باشید و بهترین تصمیم را برای عملکرد وب سایت خود بگیرید.

چند تفاوت بین کوئری جستجو و تحلیل جستجو وجود دارد. داده های گزارش تحلیلی جستجو بسیار دقیق تر از داده های گزارش کوئری های جستجو است و به شیوه متفاوتی محاسبه میشود.

اگر شما هنوز نیاز به استفاده از گزارش قدیمی دارید ، هنوز در دسترس است ، البته تا چند ماه دیگر ، در کنسول جستجوی گوگل در دسترس است.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...