h1 joomla

محل صحیح تگ H1 در بالای صفحات وب سایت می باشد، کاربرد این تگ در اهمیت بخشیدن به موضوع صفحه کاربرد دارد. همچنان این برچسب در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل نقش مهمی را بازی می کند، با توجه به اینکه گوگل از الگوریتم های پیچیده ای برای رتبه بندی وب سایت ها بهره میبرد بهتر است این تگ را نیز برای ارتقا سئو وب سایت جوملایی خود استفاده کنید.

این تگ (h1) تنها یک بار در هر صفحه استفاده میشود، متن این تگ با موضوع مجموعه مربوط همخوانی دارد! در جوملا این قابلیت وجود دارد که تگ H1 در هر مجموعه را فعال و اهمیت موضوع های تحت پوشش را برجسته کنید، برای این کار ابتدا وارد منوی دلخواه شده و در تب نمایش صفحه گزینه نمایش عنوان صفحه را فعال کنید؛ حال در فیلد عنوان صفحه متن دلخواه را بنویسید، متن شما باید با توجه به عنوان صفحه مرورگر به اهمیت موضوع بپردازد. البته این کار آنچنان تاثیر گذار نیست زیرا حاوی متنی تکراری خواهد بود.

فراموش نکنید تگ h2 نیز بعد از تگ h1 کاربرد دارد و به ترتیب تگ های h6,h5,h4,h3 نیز در محل مربوط به خود استفاده خواهند شد.

چگونه تگ H2 را به تگ H1 در مطالب جوملا تغییر بدهیم؟

همه ما می دانیم که تگ H1  از اهمیت بالایی در رتبه بندی موتورهای جستجو برخوردار است اما ظاهرا، کسانی که جوملا را توسعه می دهند این را نمی دانند. به همین دلیل آنها H2 را برای عنوان مطالب انتخاب کرده اند، برچسب H2، اهمیت زیادی در موتور جستجو ندارد. این مشکل میتواند اثرات منفی بر رتبه بندی موتور جستجو برای هر وب سایت جوملایی داشته باشد. ( در هر حال، مشکل هنوز حتی در آخرین نسخه از جوملا وجود دارد).

چیزی که حتی بیشتر از آن آزار دهنده است؛ اینکه جوملا به آسانی اجازه نمیدهد شما برچسب ها را از H2 از طریق رابط کاربری بخش مدیریت به H1 تغییر دهید.
در واقع، برچسب H2 در فایل مسیر: 

/components/com_content/views/article/tmpl/default.php قراردارد.

در صورتی که مایل هستید تگ عنوان مطالب وب سایت شما که در حالت پیشفرض جوملا H2 میباشد به H1 تغییر کند سه راه برای رسیدگی به این مشکل وجود دارد:

تغییر فایل هسته جوملا: این تعمیر سریع و کثیف است. شما باید برچسب <H2> و </ H2>در خطوط 36 و 43 از فایل مسیر :

/components/com_content/views/article/tmpl/default.php  را به <H1> و </ H1> تغییر دهید، مشکل با این روش این است که با تغییر هسته فایل جوملا، پس از یک ارتقاء در جوملا پاک می شود. و این یعنی پس از فراموشی نابودی رتبه در گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر، به هر حال بعید به نظر میرسد شما هم مانند من چنین کار پیچیده و کثیفی را انجام دهید.
پلاگینی که به همین منظور آماده شده است را از سورن مدیا بخواهید. این پلاگین طوری عمل خواهد کرد که پس از نصب و فعال کردن آن تمامی تگ های h2 عنوان های مطالب وب سایت شما به h1 تغییر خواهد کرد.
یا با ایجاد یک پلاگین که برچسب H2 به H1 را تبدیل کند: این بسیار پیچیده تر از مرحله بالا است، ایجاد یک پلاگین سیستم جوملا که تنها در ظاهر کار می کند و دارای کد زیر است :

function onAfterRender()
    {
        $app = &JFactory::getApplication();
        if($app->isAdmin() || JDEBUG) {
            return;
        }
        $body = JResponse::getBody();
        str_replace('h2>', 'h1>', $body);
        JResponse::setBody($body);
    }

مشکل با روش فوق، این است که شما قادر نخواهد بود دیگر از تگ H2 در هیچ  نقطه ای از سایت استفاده کنید. که این راه هم زیاد ایده آل نیست. مشکل دیگر این است که شما با استفاده از افزونه های اضافی باعث ایجاد بار اضافی بر روی رندر صفحه وب سایت خواهید شد.

نادیده گرفتن قالب مقاله پیش فرض جوملا: این بهترین راه مقابله با این مشکل است.

کپی /components/com_content/views/article/tmpl/default.php فایل به /templates/your_template_name/html/com_content/article/default.php
تغییر تگ H2 به تگ H1 (در هر دو خطوط 36 و 43) در /templates/your_template_name/html/com_content/article/default.php

روش فوق به جوملا میفهماند برای نمایش مقاله های خود از فایل قالب سفارشی جوملا استفاده کند هنگامی که شما موارد فوق را انجام دادید، جوملا فایل default.php واقع در قالب پیشفرض شما  /templates/your_template_name/html/com_content/article/  برای نمایش مقالات خود بهره میبرد. بهترین چیز در مورد این روش این است که هیچ بار اضافی ندارد و هنگام بروز رسانی جوملا حذف نخواهد شد. همچنین این روش استاندارد برای لغو خروجی به طور پیش فرض جوملا است.

اگر شما نیاز دارید فردی کارشناس مراحل فوق را انجام دهد کافی است با سورن مدیا تماس بگیرید!

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (6 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo