همانطور که می دانید مقداری از ترافیک گوگل از نتایج جستجو در بخش تصاویر گوگل است. بگذارید خاطره ای را برای شما تعریف کنم.

چند روز پیش با یکی از دوستانم برای صرف چای به بیرون رفتم هوای تهران گرم بود و من تصمیم گرفتم به جای چای از یک نوشیدنی خنک استفاده کنم که در آخر به این نتیجه رسیدم باید قهوه سفارش بدهم. جای شما خالی پس از لذت بردن از گفتگو و هوای خوب شمال تهران با عکسی بیاد ماندنی آن را ثبت کردیم.

قهوه داغ

گوگل خزنده های خود را مامور می کند تا عکس قرارداده شده در وب سایت من را در نتایج خود ثبت کند ، متن بالا داستانی کوتاه و کاملا برای انسان ها گویا بود اما برای گوگل کمی داستان متفاوت است.

حال شما خود را جای گوگل بگذارید و سعی کنید با مواردی که در اخیار شماست حدس بزنید عکس ما تصویری از چای است یا قهوه

عنوان پست : صرف چای در شمال تهران

کلمات مهم : چای ، قهوه ، شمال تهران ، دوستان ، گردش

نام فایل : img00124.jpg

توضیحات متا : ندارد

alt : ندارد

احتمال اینکه شما بدون اینکه تصویر را ببینید حدس بزنید کدام گزینه صحیح است. غیر ممکن است. اما چگونه گوگل می داند که تصویر در مورد قهوه است یا چای؟

داستان گوگل چیست؟

گوگل با توجه به موضوع پست ، متن محتوا ، نام فایل و تگ alt می داند تصویر شما چیست. البته موارد دیگری نیز این موتور هوشمند در نحوه تشخیص خود دارد که آن ها را جز موارد ناگفتنی خود می داند.

اما شما سعی کنید چند نکته مهم را برای به دست آوردن بهترین نتیجه در بخش تصاویر موتور جستجوی گوگل رعایت کنید :

نام فایل تصویر خود را شامل موضوع عکس بگذارید ، مثلا : موضوع شما صرف چای است. نام فایل شما بهتر است drink-Tea.jpg یا drink-Coffee.jpg باشد. انتخاب نام هایی مانند عدد : 6.jpg یا حروف : 6gh5.jpg دستاوردی برای شما نخواهد داشت.

تگ alt را در میان کد html قرار دهید چون خزنده ها زبان کد های شما را می فهمند ، این توضیح کوتاه می تواند به خزنده ها کمک کند تا با توجه به عنوان و کلمات مهم داخل متن شما درک بهتری از تصویر داشته باشند.

بهترین توضیحی که در alt تصویر می توانید برای این موضوع بنویسید ( قهوه داغ ) می باشد. چون تصویر شما واقعا در مورد قهوه بود.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...