کانفیگ ای سی ایمیل

کامپوننت AcyMailing یک کامپوننت خبرنامه برای جوملا است، این کامپوننت علاوه بر ارسال خبرنامه به مشترکین امکانات دیگری از جمله ارسال ایمیل انبوه را انجام میدهد کافیست تنظیمات آن را به درستی انجام و اقدام به ارسال ایمیل تبلیغاتی نمایید. تنظیمات این کامپوننت جوملایی به این صورت می باشد:

نوار ابزار

نوار ابزار

Send a test - ارسال آزمایشی : صفحه کانفیگ را ذخیره کرده و سپس ایمیل آزمایشی را به کاربر موجود و وارد شده به سیستم می فرستد. این گزینه به شما کمک می کند تا از ارسال ایمیل توسط AcyMailing اطمینان کسب کنید.

Save & Close - ذخیره و بستن: صفحه پیکربندی ( کانفیگ ) را ذخیره کرده و به داشبورد AcyMailing باز می گردد

Save - ذخیره و ماندن  : تقاضای اعمال تغییرات را داده و در صفحه جاری می مانید.
Close - بستن: بازگشت به داشبورد AcyMailing

Help - کمک: این گزینه برای روشن و خاموش کردن قسمت کمک استفاده می شود. این صفحه یا ظاهر می شود و یا مخفی خواهد بود.

Dashboard - داشبورد: این گزینه دسترسی به داشبورد AcyMailing را ممکن می کند.

 

Mail Configuration - تنظیمات ایمیل

Sender Information -  اطلاعات فرستنده:

تنظیم ارسال ایمیل 

From Name - نام فرستنده : پیش فرض در تمامی خبر نامه های شما وجود دارد. شما می توانید این گزینه را برای خبرنامه های جدید تغییر دهید.

 

From Address - آدرس ایمیل فرستنده: آدرس ایمیل پیش فرض وجود دارد. محتوای این گزینه نیز با توجه به نوع خبر نامه تغییر می کند.

 

Reply-to Name - نام گیرنده پاسخ : این گزینه در تمامی خبر نامه وجود دارد. این گزینه را برای هر خبر نامه ای که می نویسید، می توانید تغییر دهید.

 

Reply-to Address - آدرس گیرنده پاسخ : پاسخ به آدرس در تمامی خبر نامه وجود دارد. پس اگر دریافت کنندگان شما هنگام خواندن ایمیل شما روی این گزینه کلیک کنند، پاسخ به ایمیل شما که اینجا قرار دادید ارسال می شود.

 

Bounce Address - آدرس های از دست رفته : تمامی پاسخ های اتوماتیک به این آدرس ایمیل فرستاده خواهد شد. این آدرس برای دریافت کنندگان ایمیل از طرف شما قابل رویت نخواهد بود. این گزینه فقط برای پردازش سرور و چک کردن ایمیل های اسپم کاربرد دارد. این گزینه ایمیل های از دست رفته را برای شما می فرستد مانند:  آدرس پیدا نشد، صندوق ورودی قابل دسترس نیست، صندوق ورودی پر است.

 

بعضی از سرور ها استفاده از این گزینه را برای اکانت ایمیل خاصی محدود می کنند. پس اگر آدرس example.com است، در صورتی قادر به فرستادن ایمیل خواهم بود که آدرس ایمیل های از دست رفته من این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدباشد.

 

Add Names - اضافه نمودن اسم: اگر این گزینه روشن باشد، نام فرستنده و دریافت کننده در اطلاعات فرستنده و دریافت کننده ظاهر می شود. اگر این گزینه خاموش باشد، تنها آدرس ایمیل قابل رویت خواهد بود.

 

برای مثال : Acy پیام را به "Name <این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید;" در صورتی که این گزینه روشن باشد. در حالی که این پیام در صورت خاموش بودن این گزینه با آدرس "این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید" فرستاده خواهد شد.

 

Mail Configuration - پیکربندی ایمیل

 تنظیمات ایمیل

Send e-mails using your server - روش های ارسال ایمیل با استفاده از سرور شما: قبلا از این گزینه برای فرستادن ایمیل استفاده می شد. در مواقعی که به سرور SMTP بیرونی نیاز داشته باشید. امکان دارد این سرور اندکی کند باشد ولی امتیاز اسپم شما با این سرور کاهش پیدا می کند.

 

Encoding Format - فرمت کدینگ فونت: از این گزینه برای تمامی خبرنامه ها استفاده می شود. توصیه ما برای کاهش اسپم UTF-8 می باشد.

 

Charset - کدینگ کاراکتر: برای تمامی خبر نامه ها استفاده می شود. توصیه ما برای فرستادن ایمیل های انگلیسی و بین المللی، UTF-8 می باشد. پیشنهاد می کنیم از کدینگ های کشور خود استفاده کنید.

 

Word Wrapping  - چیدمان کلمات: بعضی از سرور ها به شما اجازه فرستادن ایمیل با بیش از دو کاراکتردر خط را نمی دهند.

 

Hostname - نام هاست: برای ID پیام و فرستادن سلام اتوماتیک استفاده می شود. در صورتی که نمی دانید با این گزینه باید چه کنید، ان را خالی بگذارید.

 

Use https urls - استفاده از Https urls: AcyMailing به صورت اتوماتیک Url های مرتبط را به Urlهای ssl تبدیل می کند.

 

Embed Images - تصاویر ضمیمه شده: آیا دوست دارید عکسی ضمیمه خبر نامه شما شود؟ اگرپاسخ شما مثبت است ، زمان مورد نیاز برای فرستادن ایمیل طولانی تر خواهد بود ولی دریافت کننده مجبور به دانلود کردن عکس نخواهند بود.

 

Embed Attachments -

 

Send Multiple Part - فرستادن ایمیل های چند بخشی:

 

آیا میخواهید AcyMail  ایمیل های چند بخشی را بفرستد؟ اگر پاسختان مثبت است، Acy می تواند متن و Html  ایمیل را با توجه به سرور دریافت کننده بفرستند. در این صورت ورژن مناسب باز خواهد شد. DKIM: Acy بر اساس پروتکل DKIM پیام های شما را تأیید می کند.

SMTP Configuration - پیکربندی SMTP

config mail smtp

Server  - سرور: آدرس سرور SMTP  برای مثال smtp.gmail.com Port - پورت: از پورت برای متصل شدن به سرور SMTP استفاده می شود. اگر نمی دانید از چه پورتی استفاده می کنید، این قسمت را خالی بگذارید. (جی میل به دلیل SSL از پورت 465 استفاده می کند) Secure Method - روش امن: آیا Acymail از کانکشن SMTP استفاده می کند؟ برای Gmail باید SSL انتخاب کنید. از این گزینه فقط زمانی استفاده کنید که سرور SMTP از روش امن استفاده کند. Keep Alive  - زنده بمان: آیا ACy کانکشن SMTP باز شده در مرحله  دوم را نگه می دارد؟ توصیه می شود این گزینه را روشن بگذارید. این گزینه فقط زمانی که مشکلی به وجود آمده باشد باید خاموش بماند. اگر خاموش باشد، ACymail به سرور SMTP وصل خواهد شد و سپس یک ایمیل را فرستاده و سپس کانکشن را خواهد بست. Authentication - اعتبار: اگر رمزعبور برای اتصال به SMTP  را دارید، حتما این گزینه رو روشن نگه دارید. Username - یوزر: استفاده از یوزر برای ورود به سرور SMTP

 

Password - رمز عبور: استفاده از رمز عبور برای اتصال به سرور SMTP

آزمایش پورت SMTP

config testport

از آنجایی که برخی از شرکت های فروشنده هاست اتصال SMTP  به سرور های خارج سازمانی را بلاک می کند، توسط این گزینه می تواند با یک آزمایش تعداد پورت هایی که قابل دسترسی هستند را پیدا کنید.
فقط روی ( What port can I use from my website? ) " کدام پورت را از وب سایت می توانم استفاده کنم" کلیک کنید. با استفاده از این تست،  Acy لیست پورت های قابل دسترسی و بلاک شده را نشان می دهد.

پورت مسدود ممکن است توسط سرور شما و یا توسط یک فایروال در هاست مسدود شده باشد.

اگر هیچ یک از پورت ها باز نیستند و میزبان سرور شما نمی خواهد آن را باز کند، هنوز هم می توانید از ElasticEmail استفاده کنید.

 

Queue process - صف ارسال

config queueprocess

Queue Processing - نحوه پردازش ارسال ایمیل : اگر از روش " فقط اتوماتیک" استفاده می کنید، AcyMail همیشه از پردازش اتوماتیک استفاده کرده و دیگر از روش تنظیم دستی استفاده نخواهد کرد. این گزینه فقط در AcyMailing Essential قابل دسترسی می باشد. اگر از ورژن رایگان استفاده می کنید، این گزینه را نخواهید دید. Automatic send process - فرآیند ارسال اتوماتیک: با استفاده از این گزینه، ACymail به صورت اتوماتیک ایمیل ها را هر چند دقیقه یک بار ارسال خواهد کرد، بدون آنکه قرار باشد شما کاری بکنید. Manual send process - فرآیند ارسال دستی: با استفاده از این گزینه، AcyMailیک ایمیل را فرستاده و سپس بعد از چند ثانیه ایمیل بعدی را ارسال خواهد کرد. تعیین زمان به خود شما بستگی دارد.  - گزینه تنظیم دستی و اتوماتیک: اگر این گزینه را انتخاب کنید، AcyMail در صورتی که خودتان نخواهید، به صورت اتوماتیک پیام ها ارسال خواهند شد. Maximum number of tries - حداکثر زمان ارسال: اگر AcyMail  نتواند ایمیل شما را بعد از چند بار ارسال کند، آن ایمیل از صف انتظار پاک خواهد شد. بیشتر مواقع این اتفاق نشان از نا معتبر بودن آدرس گیرنده می باشد. Maximum execution time - حداکثر زمان اجرا: امکان دارد سرور شما به AcyMail اجازه ندهد به مدت طولانی اجرا شود. در حالی که بعضی از سرور ها این امکان را فراهم می کنند تا حداکثر زمان اجرا فراهم شود.

 

Cron - کرون

گزینه فرایند ارسال اتوماتیک ، نسل خبر نامه و برنامه ریزی خبر نامه ها همه به این گزینه نیاز دارند. یا می توانید گزینه را خودتان روی سرور ایجاد کنید یا از ورژن رایگان استفاده کنید.

config cronview

زمان بعدی برای اجرا: زمان بعدی که Cron task  اجازه دارد روشن باشد را با این گزینه می توان تنظیم کرد. Cron URL:  از این گزینه برای ایجاد کردن Cron task  استفاده می شود. ارسال گزارش: ACyMail چه زمانی باید گزارش را ارسال کند فرستادن گزارش به: می توانید یک یا چندین آدرس ایمیل را وارد کنید تا اینکه Acymail بتواند گزارش را به یوزر ها ارسال کند. ذخیره کردن گزارش: تعیین می کند کدام گزارش باید ذخیره شود ذخیره کردن گزارش به: مکان ذخیره کردن گزارش را تعیین می کند آخرین زمان اجرا: آخرین زمانی که AcyMail در Cron URL کاری انجام داده است. گزارش: آخرین گزارشی که توسط  ACyMail تولید شده است.

 

اولویت بندی

 

config priorityاولویت خبر نامه: زمانی که AcyMail ایمیل های شما را در صف انتظار بگذارد، ACyMail  بر اساس داده ها و اولویت های ارسال دستورات را می فرستد.

اولویت پیام های ارسال شده بعدی: اولویت بندی پیام های ارسال شده بعدی را تنظیم می کند.
سطح اولویت 1 بالاترین است
سطح اولویت 2 مهم است
سطح اولویت 3 اهمیت کمتری دارد

config subscription

نمایش ایمیل به کاربران وارد نشده: آیا دوست دارید به ویزیتور های ساده اجازه استفاده از لیست ایمیلتان را بدهید؟  اگر نه فقط به کسانی که عضو هستند اجازه دهید.
نیاز به تأیید: آیا دوست دارید قبل از اینکه یوزر به عنوان اشتراک شناخته شود، تأیید شود؟ حتما از این گزینه استفاده کنید.
اشتراک اتوماتیک در ثبت نام جوملا: با استفاده از دکمه انتخاب می توانید لیست هایی را که دوست دارید کاربران به صورت اتوماتیک در مرحله ثبت نام جوملا اشتراک بگیرند را انتخاب کنید.
اجازه تغییر داده های یوز ها بدون شناسایی: زمانی که کاربران شما توسط سیستم شناخته نمی شوند، اجازه می دهید تنظیمات مرتبط با اشتراک را تغییر دهند؟
اگر پاسخ نه است آنگاه یک پیام شناسایی به کاربر با لینک فرستاده می شود تا وی را قادر به تغییر اشتراک شود.
اگر پاسخ " فقط اشتراک او" است در این صورت اشتراک وی به روز رسانی خواهد شد ولی اطلاعات شخصی وی خیر.
اگر پاسخ بله باشد در این صورت هم اطلاعات شخصی و هم اشتراک همزمان بدون نیاز به شناسایی به روز خواهند شد.
ایجاد اتوماتیک نان کاربری: زمانی که کاربری بدون وارد کردن نام اشتراک می گیرد، Acymail به صورت خودکار نامی را بر اساس آدرس ایمیل انتخاب خواهد کرد. اطلاعیه

config subscription notifications

زمانی که کاربر جدید ایجاد می شود، ایمیلی ارسال کنید به : هر زمانی که یک کاربر جدیدایجاد می شود، یک ایمیل به آدرس ایمیل ها بفرستید. اگر دوست دارید ویرایشی انجام دهید می توانید روی " ویرایش ایمیل" کلیک کنید.
زمانی که کاربری از یکی از فهرست ها اشتراک را لغو می کند، یک ایمیل ارسال کنید: زمانی که کاربری اشتراک را لغو می کند، ایمیلی از لینک برای وی فرستاده می شود
زمانی که کاربری از تمامی فهرست ها اشتراک را لغو می کند، یک ایمیل ارسال کنید: زمانی که کاربری اشتراک را لغو می کند، ایمیلی از لینک برای وی فرستاده می شود
 زمانی که یک کاربر دریافت ایمیل را رد می کند، ایمیلی برای وی بفرستید: اگر کاربری دریافت ایمیل از طرف وب سایت شما را رد می کند، به وی ایمیلی بفرستید
زمانی که یک کاربر فرم اشتراک را تحویل می دهد: به کاربری که فرم اشتراک خود را تحویل می دهد، یک ایمیل ارسال کنید
زمانی که کاربری اشتراک خود را تأیید می کند: زمانی که کاربری اشتراک خود را تحویل می دهد، ایمیلی برای وی ارسال کنید.

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (4 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo