php htmlنکته: راه حلی که در این مطلب ارائه میشود شامل اصلاحاتی در فایل هسته جوملا است. لطفا جانب احتیاط را رعایت کنید و به یاد داشته باشید اصلاح هسته ممکن است با به روز رسانی آتی جوملا از بین برود و احتمال خراب شدن وب سایت (یا در بهترین حالت خراب شدن لینکهای وب سایت) وجود دارد.

دائما مشتریهایی با ما تماس میگیرند و به ما میگویند شرکت آنها میخواهد پسوند لینکهای وب سایتشان چیزی به جز html باشد. معمولا مشتری میخواهد پسوند را از html به htm یا php تغییر دهد. تقریبا هر زمانی که ما چنین درخواستی داشتیم، مشتری انتظار داشت بتواند این کار را با تغییر تنظیمات بک اند جوملا انجام دهد. البته در چنین شرایطی اولین کاری که انجام میدهیم این است که به مشتری میگوییم این غیر ممکن است و اصلاحات فایل هسته برای انجام این کار لازم است. سپس برای استفاده از این راه حل از مشتری تایید میگیریم و کار را شروع میکنیم. اکنون، از آنجایی که تمایل داریم اطلاعات خود را با شما به اشتراک بگذاریم، فرایند این تغییر پسوند جوملا از html به php، به شما توضیح میدهیم: فایل site.php را باز کنید که در زیر فولدر libraries/cms/router قرار گرفته است. این خط را پیدا کنید (باید خط 110 در جوملا 3 باشد):

$vars['format'] = $suffix;
و آن را با این جایگزین کنید:
$vars['format'] = 'html';

این خط را پیدا کنید (باید در خط 144 باشد):

if ($format = $uri->getVar('format', 'html'))

و آن را با این خط جایگزین کنید:

if ($format = $uri->getVar('format', 'php'))

درست شد. دیگر لازم نیست کاری انجام دهید، به نتیجه رسیدید. مشکل این روش این است که شما لینک تکراری دارید مثلا هر دو لینک

http://www.[your-joomla-website].com/page-1.html 

http://www.[your-joomla-website].com/page-1.php 

کار میکنند (بدیهی است که گوگل از این وضعیت خوشش نمی آید!) اگر چه راه حل این مشکل بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که خط زیر را به ابتدای فایل .htaccess اضافه کنید: RedirectMatch 301 (.*)\.html$ http://www.[your-joomla-website].com$1.php خط بالا راه حل این مشکل است.
اگر بخواهید پسوند لینکهای وب سایت جوملای خود را از html، به هر چیز دیگری تغییر دهید، تنها php کد بالا را با پسوند مورد نظر خود عوض کنید. اما باید حتما خط زیر را به فایل .htaccess اضافه کنید (تا به اپاچی بگویید هر URL با پسوند غیر از html را پردازش کند). DefaultType text/html اگر به هر گونه کمکی برای انجام این کار نیاز داشتید، تردید نکنید و با ما تماس بگیرید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo