Redirect Manager Advanced modeزمانی که به کند و کاو در دنیای شگفت انگیز جوملا مشغول شوید، متوجه خواهید شد که راز ها و نکات بسیاری در آن نهفته است. کشف بعضی از این اسرار برای شما بسیار جالب است و البته برخی نکات و اسرار دیگر هم بهتر است نا شناخته باقی بمانند. در این میان یک مورد اسرار آمیز و جذاب به چشم می خورد که همان «حالت پیشرفت مدیریت ریدایرکت» (Redirect Manager’s Advanced mode) است. پیش از آن که در مورد آن توضیح دهیم، بهتر است ابتدا طریقه پیدا کردن آن را یادآور شویم!

شما می توانید از طریق ورود به بک اند (Backend) و سپس کلیک بر روی System و انتخاب Global Configuration و نهایتاً کلیک بر روی Rdirect که در زبانه سمت چپ قرار دارد، این گزینه را پیدا کنید. با این کار شما گزینه Activate Advanced mode را در زیر زبانه Advanced در بالای صفحه، مشاهده خواهید کرد که به صورت پیش فرض بر روی حالت «خیر» قرار داده شده است.

این گزینه چیست و به چه درد می خورد؟

در واقع بسیاری از افراد به طور معمول به این گزینه توجهی نمی کنند و آن را مهم نمی دانند. اگر کد های این گزینه را بررسی کنید (به خصوص در پلاگین Redirect Manager، مثلاً در فایل redirect.pp که در فولدر plugins/system/redirect قرار گرفته است)، با چنین چیزی مواجه خواهید شد:

// If no header is set use a 301 permanent redirect
if (!$link->header || JComponentHelper::getParams('com_redirect')->get('mode', 0) == false)
{
    $link->header = 301;
}

اگر هنوز متوجه نشده اید باید بگوییم که mode در این جا نشان دهنده Advanced mode است که به صورت پیش فرض صفر (یا همان «خیر») قرار داده شده است. رفتار پیش فرض، در حالتی که Advanced mode روی حالت «خیر» قرار داده شده باشد، آن است که HTTP هدر هر لینک 201 باشد (یعنی آن که لینک به صورت دائم به لینک دیگری که لینک مقصد است، ریدایرکت می شود)

حال اگر این مقدار را 1 یا همان «بله» قرار دهیم چه اتفاقی می افتد؟

در این صورت HTTP هدر ذخیره شده آن لینک مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی مثلاً اگر HTTP هدر 303 یا 304 باشد، از آن به جای کد پیش فرض 301 استفاده می شود.

شاید این سؤال برایتان پیش آید که جوملا چطور تشخیص می دهد یک لینک به طور مثال 404 (یافت نشد) است؟ در واقع در جوملا این کار به صورت دستی انجام می گیرد. زمانی که شما Advanced mode را به «بله» تغییر می دهید، قادر خواهید بود کد وضعیت ریدایرکت (Redirect Status Code) را برای هر لینک مشخص کنید (در Redirect Manager).

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید آن است که زمانی که Advanced mode فعال باشد، وارد کردن URL مقصد (Destination URL) دیگر اجباری نخواهد بود، چرا که برخی از کد های HTTP (مثلاً Redirect Status Codes) نیازمند ریدایرکت کردن به یک لینک دیگر نیستند.

شاید مشاهده شکل و شمایل صفحه «ریدایرکت جدید» پس از فعال کردن Advanced mod، برایتان جالب باشد:
new redirect page with advanced mode set to on
اگر این موضوع برایتان جالب است، می توانید در مورد آن بیشتر مطالعه کنید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo