به حرف افرادی که میگویند ساخت ترافیک ارگانیک آسان است ، توجه نکنید. اگر به دنبال راه سریع برای این منظور باشید، در اینجا به پاسخ خود نمیرسید.

ساخت ترافیک ارگانیک سخت ترین کاری است که تا کنون برای وب سایت خود انجام داده اید. با این حال این کار بهترین و بزرگترین سرمایه گذاری از نظر وقت و انرژی است که میتوانید انجام دهید.

در دنیای ارتباطات امروزی، پرداخت مقداری هزینه برای دستیابی به ترافیک فوری بسیار جذاب است اما تداوم ندارد. درست است که اکنون ترافیکی به دست می آورید اما اگر پرداخت هزینه را متوقف کنید چطور؟ دیگر به طور کل محتوای شما را نمیتوان پیدا کرد!

ترافیک ارگانیک به این معنی است که محتوایی که امروز بر روی وب سایت خود قرار میدهید، ترافیک فردا، ماه بعد، سال بعد و احتمالا چندین سال بعد را به دنبال دارد. به همین علت است که ارزش تلاش و صرف وقت را دارد. این دستاورد و بازگشت سرمایه را با خریداری ترافیک نمیتوانید به دست بیاورید.

در مورد به دست آوردن ترافیک ارگانیک بیشتر، روشهای خوب و بهتری وجود دارد. همچنین روشهای مطلقا وحشتناکی وجود دارد که هر طور شده باید از آنها دوری کنید. در این مورد میخواهیم توضیح بیشتری بدهیم. اگر میخواهید ترافیک ارگانیک خود را به شیوه درست افزایش دهید، این اقدامات را باید مد نظر قرار دهید:

بهترین محتوایی که میتوانید تولید کنید

چون شنیده اید انتشار منظم مقالات برای سئو خوب است، در این کار زیاده روی نکنید و سعی نکنید فقط حجم مقالات وب سایت خود را بالا ببرید. واقعیت این است که با این کار حتی ممکن است آسیب زیادی به اعتبار خود بزنید.

وب سایت شما ارائه ای از کسب و کار شما ست. در بسیاری از موارد وب سایت اولین برداشتی است که یک مشتری بالقوه از کسب و کار شما خواهد داشت.

همان طور که خدمات یا محصول بی کیفیت عرضه نمیکنید، نباید پستهای بی کیفیتی نیز در وب سایت خود قرار دهید. منطقی است اگر بگوییم هر بار که میخواهید محتوایی در وب سایت خود منتشر کنید، باید بهترین محتوا را برای وب سایت بنویسید.

ارتباط این امر با افزایش ترافیک ارگانیک چیست؟

بسیار اتفاق می افتد که موتورهای جستجو تقریبا به خوبی انسان میتوانند تشخیص دهند چه زمانی در محتوای خود دقت کافی را به خرج نداده اید. کیفیت بالای محتوا موجب رتبه بندی بالاتر میشود و این به نوبه خود ترافیک ارگانیک بیشتری را به سمت خود هدایت میکند. علاوه بر این، چنین محتوایی را مردم دوست دارند و در وبلاگها و صفحات اینترنتی خود با دیگران به اشتراک میگذارند. بنابراین پیش از این که دکمه ثبت یا انتشار مقاله را بزنید، مطمئن شوید که محتوای خوبی آماده کرده باشید.

اهداف ساده تر داشته باشید

هر کسی میخواهد رتبه خوبی برای دو یا سه کلید واژه اصلی یا کلی داشته باشد چون این عبارات در حجم بالایی جستجو میشوند. مشکل این کلید واژه های کلی این است که رقابت برای آنها بسیار شدید است. به قدری رقابت شدت دارد که ممکن است شانس رتبه بالا را از دست بدهید مگر این که ماهها زمان خود را صرف آن کنید. به جای صرف زمان زیاد برای چیزی که ممکن است اصلا به آن دست پیدا نکنید، اهداف آسانتر و قابل دستیابی برای خود مشخص کنید و از کلید واژه های لانگ تیل (long- tail) استفاده کنید.

مثلا اگر مسئول سئو هستید، سعی نکنید به دنبال رتبه برای عبارت “SEO agency” باشید. احتمال زیادی وجود دارد که هرگز نتوانید با سایتهای معتبر و مهم از پیش موجود در این مورد رقابت کنید و آنها را از میدان به در کنید. به جای این کار کلید واژه را محدودتر کنید. باید کلید واژه شما اختصاصی تر باشد مثلا در این مورد “SEO agency in Albuquerque NM” خوب است.

حتی میتوانید کلید واژه تان را با محدود کردن آن بر مبنای مشتری، اختصاصی تر از این کنید. ببینید گروه خاصی از مشتری ها بیشتر مد نظرتان قرار دارند؟

اگر چنین است سعی کنید این را در کلید واژه لانگ تیل خود وارد کنید. مثلا “SEO agency for non-profits in Albuquerque NM.” . این عبارت کلیدی، شانس خیلی بیشتری برای رتبه بندی بالا دارد. لازم نیست تاکید کنیم در مقایسه با کلید واژه کلی و گسترده ( مانند SEO agency)، به این شیوه ترافیک ارگانیک و هدفدار تری را جذب میکنید.

کلید واژه لانگ تیل به چیزی که عملا کاربر در موتور جستجو تایپ میکند، بیشتر نزدیک است. هنگامی که کاربران در موتور جستجو به تایپ میپردازند، بیشتر یک سوال را بیان میکنند و مطالعات نشان میدهند کلید واژه های لانگ تیل به علت تناسب با عبارت جستجو شده و رقابت کمتر، نتیجه بهتری حاصل میکنند.

پیوسته و منظم بنویسید

سعی کنید درگیر تبلیغات نشوید و تلاش کنید انتشار محتوایتان ثبات و تداوم داشته باشد.

سعی کنید حداقل هفته ای یک پست بگذارید. بیشتر از این مقدار بهتر است اما اگر همزمان کسب و کار دیگری نیز دارید، مشکل میتوانید این مقدار را بدون استخدام نویسنده افزایش دهید.

موتورهای جستجو به دنبال سایتهایی هستند که مرتبا به روز رسانی میشوند اما مهمتر از به روز رسانی عملکرد کاربران است. سایتی که مرتبا به روز رسانی میشود، در واقع تلویحا به کاربران خود میگوید شما در زمینه تولید محتوای خوب بسیار جدی و مصر هستید بنابراین از نظر کاربر صرف زمان برای خواندن مطالب شما، ارزشمند است.

به روز رسانی های متداوم کاربر را نسبت به سایت وفادار میکند و باعث میشود کاربران نه تنها مرتبا به محتوای شما رجوع کنند، بلکه آن را به اشتراک نیز بگذارند یا به آن لینک بدهند و درباره آن با دیگران صحبت کنند. اینها همه سیگنالهایی هستند که به افزایش ترافیک ارگانیک شما کمک میکنند.
وبلاگ مهمان برای ترافیک، نه سئو

وبلاگ مهمان صرفا برای دریافت لینکهای خارجی دریافتی ( link inbound ) به سایت شما، یک استراتژی نامناسب است چون اعتبار این لینکها پایین می آید. اما وبلاگ مهمان برای دریافت ترافیک هنوز یک استراتژی بسیار موفق است. اگر چه لینکهای دریافتی که در انتهای پست مهمان دریافت میکنید به ارزش بالایی که سابقا برای سئو داشته، نمیرسد اما باز هم به واسطه معرفی محتوای شما به بازدید کننده جدید از ارزش زیادی برخوردار است.

همچنین از مقدار ترافیکی که از انتشار آن در یک سایت با اعتبار بالا به دست می آید، بهره مند میشوید. هنگام پست مهمان چند مورد را باید مد نظر داشته باشید:

– کارتان را بیش از حد گسترده نکنید. به دنبال وب سایتهای معتبر با کیفیت بالای محتوا و مقدار ترافیک درخور باشید.
– وبلاگ را در وبسایتهایی در زمینه خود قرار دهید. گذاشتن پست مهمان در وبسایتهای مشهور اگر شما را به شنونده مربوط به شما نرساند، بیهوده است.
– پستهای مهمان را همانند پستهای خودتان تبلیغ کنید. این نشان میدهد در وبسایت دیگری که واقعا معتبر است، فرصت پست گذاشتن را به دست آورده اید.
– مرتبا پست را چک کنید و به کامنتها پاسخ دهید. مسلما ایده آل شما این است که بازدید کنندگان وب این سایت به بازدید کنندگان وب سایت شما نیز تبدیل شوند. با پاسخ دادن به کامنتهای بازدید کنندگان، میتوانید ارتباط خوبی را شروع کنید.

گوگل را عصبانی نکنید

عصبانی کردن گوگل مثل این است که دستی را که برای کمک به سوی شما دراز شده است، گاز بگیرید. متاسفانه برخی میخواهند محدودیت در مورد کارهایی که میتوانند انجام دهند را کنار بگذارند. افزایش ترافیک ارگانیک همیشه باید مطابق چهارچوب اخلاقی باشد وگر نه دیر یا زود از طرف گوگل جریمه میشوید.

توصیه هایی برای اجتناب از جریمه شدن توسط گوگل:

– لینکهای چیپ (بی ارزش) نسازید.
– هرگز هرگز لینکهای دریافتی خریداری نکنید.
– محتوای سرقتی، کم کیفیت یا سر هم شده منتشر نکنید.

همان طور که در ابتدا گفتیم، ساخت ترافیک ارگانیک سخت است. هر کسی یا چیزی که نوید راه میان بر به ساخت ترافیک میدهد، احتمالا منجر به جریمه شما توسط گوگل میشود. زحمت تولید محتوای خوب را بپذیرید. محتوایی که برای کاربر مفید باشد و راه حلی را که کاربر به دنبال آن میگردد ارائه کند. در نهایت این کارها و تلاشهاست که باعث سرازیر شدن ترافیک ارگانیک میشود نه راههای میان بر دیگر.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...