بک لینک

بک لینک اولین نامیست که مردم در پروسه سئو سایت با شنیدن آن حساس و واکنش خاصی نشان می دهند ، اما واقعا بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

بک لینک توصیه کننده ها هستند ، توصیه کننده ها باعث ایجاد اعتماد و اعتماد هم موجب قدرت می شود ، زمانی که سایت های دیگر به سایت شما لینک می شوند ، در واقع درحال توصیه سایت شما هستند ؛ سایت شما اینگونه پیوند ورودی می سازد.

به دست آوردن بک لینک شبیه به دست آوردن رای اینترنتی می باشد ، این سایت ها کمک می کنند تا بتوانید اعتماد گوگل را جلب کنید.

هرچه تعداد توصیه کننده های شما ( بک لینک ) بیشتر باشد ، وب سایت شما معتبر تر به نظر خواهد رسید که از لحاظ رتبه در موتور جستجو برتر خواهد بود ؛ با گذشت زمان ، رتبه و شهرت وب سایت شما افزایش خواهد یافت.

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

بک لینک ها امتیاز جستجوی شما را افزایش می دهند.

اهمیت بک لینک ها در میان عوامل رتبه بندی در موتور جستجو :

بک لینک ها این پتانسیل را دارند که رتبه سایت شما را بهبود بخشند.

بک لینک ها محبوبیت اینترنتی شما را افزایش می دهند

این لینک ها امکان به اشتراگ گذاردن محتوای سایتتان را افزایش می دهد که همین موضوع سیگنال های اجتماعی سایت شما را بالا می برد و این مهم ترین فاکتور رتبه بندی می باشد.

ساختن لینک ها می تواند در برقراری ارتباط با وب مستر های دیگر کار شما را راحت تر کند.

مهمتر از همه این عوامل ، بک لینک سئو سایت شما را ارتقاء می دهد.

اصلی ترین دلیل برای ایجاد بک لینک ، ارتقاء سئو سایت می باشد.

تا همین اواخر ساختن بک لینک برای کسب امتیاز در موتور جستجو حرف اول را میزد ، ولی همانند عوامل دیگر جستجو ، ساختن این لینک ها توسط برخی از وب مستر ها مورد سوء استفاده قرار گرفت که باعث شد نتایج جستجو نامرتبط باشد ، به همین دلیل موتورهای جستجو مثل گوگل از الگوریتم هایی استفاده کرد که توسط آنها جلوی این سوء استفاده را گرفت و باعث شد عوامل دیگری برای رتبه بندی اهمیت داشته باشند. از جمله ی آنها می توان به محبوبیت شبکه های اجتماعی و یا رفتار کاربران در سایت و مکان و به روز بودن محتوا اشاره کرد.

فیسبوک

البته اهمیت بسیار بالایی که بک لینک ها دارند را نمی توان انکار کرد. چیزی که تغییر کرده این است که یک وب سایت دیگر فقط با تعداد بک لینک ها قضاوت نمی شود ، بلکه کیفیت این لینک ها نیز حائز اهمیت می باشد.

ویژگی های بک لینک که می توانند رتبه بندی موتور جستجو را ارتقاء دهند.

کیفیت بک لینک

کیفیت بک لینک با توجه به کیفیت وب سایتی که به شما لینک می شود تعیین می شود. در کل سعی کنید بک لینک ها را از وب سایت هایی با امتیاز بالای 4 دریافت کنید. البته با توجه به این گفته نمی توان گفت بک لینک ها از وب سایت هایی با امتیاز 0-4 بدون استفاده هستند. این بک لینک ها باعث ایجاد تنوع در پروفایل شما می شوند که نشان می دهد سایت شما به صورت طبیعی لینک هایش را ساخته است.

وب سایت هایی که به شما لیک می شوند باید:

محتوای قوی داشته باشد
صفحات فهرست بندی شده باشند
نباید جایگاه تبلیغاتی فروش داشته باشد
نباید در لیست مجموعه ای از لینک های خارجی باشد
باید حضور مستمر در شبکه های اجتماعی داشته باشد
باید تجربه بالای استفاده کاربری داشته باشد
نباید پر از کلمات کلیدی باشد
باید برای صفحات سئو بهینه سازی شده باشد
نباید هیچ ارتباطی با اسپم داشته باشد
باید دارای بک لینک های با کیفیت باشد

کمیت بک لینک

چند سال پیش ، بیشتر وب سایت ها لینک های خود را با امید اینکه رتبه بالایی کسب کنند. بسیاری از شرکت های رده پایین سئو سرویس هایی را برای ایجاد لینک ، با امید اینکه هزاران بک لینک دریافت کنند ، ارائه دادند.

این نوع لینک موجب به دست آمدن نتایج ضعیف شد. برای مثال در گذشته ، سازندگان بک لینک ها می توانستند 100 لینک از سایت های خبری به دست آورند.

جستجوی یک کلمه کلیدی ، بی نهایت سایت خبری را با محتوای یکسان برای شما به نمایش می گذاشت که همین موضوع فضا را برای جستجوی صفحات پر محتوا محدود می کرد که در نهایت موتور های جستجویی مثل گوگل این لینک ها و فهرست های بی محتوا را جریمه کرد. این ایده فقط به خاطر این بود که جلوی لینک های بدون محتوا را بگیرند. بسیاری از متخصصان سئو معتقدند سایت با محتوا ارزش بسیار بالاتری دارند و موثر تر واقع می شوند تا اینکه بخواهیم کمیت بالایی داشته باشیم. اگر شما فقط دو لینک با محتوای قوی داشته باشید موفق تر از کسی خواهید بود که بیست لینک با محتوای ضعیف داشته باشد.

تنوع بک لینک

گرفتن لینک از منابع آنلاین مختلف طبیعی تر بوده و طرفداران بیشتری دارد. برای مثال ، موتور های جستجو با توجه به تنوع سایت هایی که لینک ها در بک لینک از آنها گرفته شده اند امتیاز دهی می کنند. بنابراین در صورتی که پروفایل بک لینک شما شامل لینک های متفاوتی از جمله فیلم ، مقاله ، بلاگ ، عکس و فهرست های مختلف باشدف امتیاز بیشتری نیز خواهد گرفت.

سرعت بک لینک

سرعتی که سایت شما با آن لینک سازی می کند یکی دیگر از فاکتور های مهم در موتور های جستجو می باشد. برخی از سایت ها ، از طریق شرکت های سئو ، در ایجاد لینک سرمایه گذاری می کنند که این موضوع باعث ایجاد یکباره تعداد زیادی از لینکها می شود. با در نظرگرفتن الگوریتم موتور های جستجو ، این افزایش یکدفعه ای در لینک ها باعث می شود غیر طبیعی جلوه کند به همین دلیل امکان اینکه امتیاز در موتور جستجو کم شود زیاد است. طبیعی تر خواهد بود اگر از سرعت مناسب و یکسانی انتخاب کنید.

عنوان لینک

عنوان لینک یکی از مهم ترین فاکتور ها در گرفتن امتیاز می باشد. این عناوین به موتور جستجو در یافتن کلمات کلیدی کمک می کنند

مرتبط بودن بک لینک

توصیه می شود لینک هایتان را از صفحات مرتبط انتخاب کنید که این هم امن تر و هم امتیاز بالاتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

لینک را کسی دنبال نکند

همه تقریبا می دانیم که لینک هایی که اجازه دنبال کردن را به مخاطبین نمی دهند، در گرفتن امتیاز نیز در موتور جستجو مفید نخواهند بود. ولی همین موضوع نیز مزایایی دارد:
این لینک ها به پروفایل سایت شما تنوع می دهد.

سایت هایی که اجازه دنبال کردن به طرفداران خود نمی دهد، معمولا محبوبیت زیادی دارند. این سایت ها ترافیک مخصوص خود را دارند و زمانی که از آنها بک لینک می گیرید، سایت خود را در معرض ترافیک آن قرار می دهید. این ترافیک وب مستقل از موتور های جستجو می باشد.

اگر چه ثابت نشده است ولی این وب سایت ها سیگنال های طبیعی فرستاده و به همین دلیل در گفتن امتیاز در موتورهای جستجو مفید می باشند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...