seo friendly urls

یو آر ال (URL) های بهینه سازی موتورهای جستجو در واقع یو آر ال های قابل خواندن توسط انسان هستند که هم برای انسان و هم برای موتورهای جستجو قابل درک باشند؛ چون مسیر صفحه خاصی را که به آن اشاره دارند نشان میدهند. از ورژن 1.5 جوملا، قابلیت ایجاد و تجزیه یو آر ال در هر فرمتی از جمله یو آر ال های بهینه سازی موتور جستجو ایجاد شده است. این بستگی به یو آر ال ریرایتینگ (URL rewriting ) یا دوباره نویسی لینکها که توسط سرور وب اجرا میشود ندارد بنابراین حتی در صورتی که جوملا سروری به جز اپاچی با ماژول mod_rewrite داشته باشد، کار میکند. یو آر ال های بهینه سازی موتور جستجو، الگوی ثابت و مشخصی را دنبال میکنند اما کاربر میتواند برای هر بخش یو ار ال،  short descriptive text تعریف کند.
از نظر داخلی، بخش لوکال یو ار ال بهینه سازی موتور جستجو (بخش بعد از اسم دامنه) روت (route) نامیده میشود. بنابراین ایجاد و پردازش یو ار ال های بهینه سازی موتور جستجو به عنوان روتینگ اشاره میشود و کد مربوط به آن روتر نام دارد. یک مثال خوب از روتینگ یو ار ال، آرتیکل "به جوملا خوش آمدید" در داده های نمونه (سمپل) است. - بدون این که یو آر ال بهینه سازی موتور جستجو روشن باشد، یو آر ال عبارت است از

http://www.example.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1:welcome-to-joomla&catid=1:latest-news&Itemid=50

- در حالی که یو آر ال بهینه سازی موتور جستجو روشن باشد و mod_rewrite خاموش، یو آر ال برابر است با:

http://www.example.com/index.php/the-news/1-latest-news/1-welcome-to-joomla

- در حالی که هم یو آر ال بهینه سازی موتور جستجو و هم mod_rewrite روشن باشد، یو آر ال میشود

http://www.example.com/the--news/1¬-latest-¬news/1-¬welcome-¬to¬-joomla

یو آر ال های بهینه سازی موتور جستجو را میتوان با فعال کردن گزینه Search Engine Friendly URLs در Global Configuration فعال کرد. این گزینه از جوملا 1.6 به صورت پیش فرض فعال است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo