بهینه سازی سایت سایت شامل چه کارهایی است؟

بهینه سازی سایت به دو بخش عمده تقسیم می‌شود.

1. تغییرات داخل سایت یا بهینه سازی صفحات سایت

2. بهینه سازی در خارج از سایت

بهینه سازی صفحات سایت همان ایجاد تغییرات در محتویات و کد صفحات و کلا تمام تغییراتی است که در سایتمان انجام می‌دهیم. بهینه سازی خارج از سایت با ایجاد لینک‌های با ارزش ( بک لینک ) از سایت‌های دیگر به سایت ما و چند کار دیگر انجام می‌شود که خود مبحث بسیار گسترده‌ای است. حال شاید این سوال پیش بیاید که کدام مهم‌تر است؟

اگر در مورد ایران صحبت کنیم ، بسیاری از وب‌سایت‌ها به‌ طور حرفه‌ای بر بهینه سازی سایتشان کار نمی‌کنند و در بسیاری از کلیدواژه‌ها رقابت خیلی تنگاتگ نیست. اولین گام بهینه سازی ، کار بر روی صفحات سایت است. وقتی صفحات سایت را به‌ اندازه کافی بهبود ببخشیم معمولا تغییر قابل‌ توجهی در رتبه سایت ما ایجاد می‌شود و حتی شاید در اولین نتایج گوگل قرار بگیریم. سپس می‌توانیم به بهینه سازی در خارج از سایت یا همان لینک‌ سازی بپردازیم. البته در بهینه سازی حرفه‌ای حتما باید بر دو مورد نیز کار کنیم.

البته افرادی وجود دارند که با افراط در بهینه‌سازی ، خوانندگان و بازدیدکنندگان وفادارشان را از دست می‌دهند. همیشه یادمان باشد که مطالب را برای بازدیدکنندگان بنویسیم و نه برای موتورهای جستجو.

اگر محتویات سایت صرفا با توجه به روش‌های بهینه‌ سازی سایت نوشته شود ، شاید بتوانیم در نتایج جستجوی بهتری قرار بگیریم ، ولی از ارزش مطالب کاسته خواهد شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...