برند ساده

شما تصمیم گرفته اید که یک شرکت تاسیس کنید؟ درود! تقریباً به هر کاری که باید برای آن انجام دهید فکر می کنید؛ راه اندازی یک طرح برای کسب و کار سرمایه گزاری و تعیین بودجه، استخدام پرسنل آماده به کار و استفاده از استراتژی های بازاریابی، اما فقط جای یک چیز خالی است و آن هم نام تجاری شرکت و یا لوگو، این مسئله کوچک که شما تا به حال واقعاً در مورد آن فکر نکردید، تا زمانی که متوجه نیاز حیاتی آن برای کسب و کار تان به خصوص در تجارت الکترونیک بشوید. داشتن یک نام تجاری مناسب و به جا در واقع می تواند نماینده ی خوبی از کسب و کار شما و آنچه به فروش می رسانید، باشد. خوب، حال باید چگونه و از کجا شروع کنید؟ در اینجا به چند نکته راهنما در مورد چگونگی ایجاد یک "برند" مناسب می پردازیم.

برای ایجاد یک نام تجاری تمایل دارید که خودتان این کار را انجام دهید و یا از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید؟

ابتدا باید تصمیم بگیرید که لوگوی کسب و کارتان را شخصاً طراحی کنید و یا می خواهید انجام آن را به یک حرفه ای بسپارید! البته این یک انتخاب نسبتاً ساده است، در صورتی که شما دارای برخی از مهارت های هنری باشید، می توانید استفاده های خوبی از آن ببرید. و در ایده دادن به طراح حرفه ای به این کار کمک کنید. با همه ی این اوصاف، اگر بهترین طرح ها در نظر شما باشد اما توانایی تشخیص و انتخاب بهترین و مناسب ترین نام تجاری را نداشته باشید، بهتر است کار طراحی لوگوی شرکت تان را به یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید.

باید به دنبال یک طراح معتبر و با استعداد در زمینه ی "برند" باشید. بهتر است شخصی را انتخاب کنید که اکثر نمونه کارهای طراحی لوگوی او را واقعاً می پسندید. حتماً قبل از هر اقدامی قیمت های مختلف انجام طراحی نام تجاری و جزئیات هر پکیج را مقایسه کرده تا برای انجام این کار بیش از اندازه هزینه پرداخت نکنید.

جستجو در اینترنت برای الهام گرفتن از طرح ها و برند های مختلف دنیای اینترنت دنیای شلوغ و پر از اطلاعات می باشد. این فضا برای انتخاب نام تجاری و برند برای شرکت شما، فضای بسیار الهام بخش خواهد بود.

در موتور جستجو مانند گوگل، نوع ماهیت کسب و کار خود را تایپ نمایید. سپس می توانید نام تجاری شرکت های مختلف دیگر در همین زمینه را مشاهده و بررسی نمایید. به یاد داشته باشید که الهام گرفتن از طرح ها و برندهای مختلف با کپی کاری از طرح های دیگران بسیار متفاوت می باشد.

روش دوم کاری غیر قابل قبول است و مطمئناً برای شما . کسب و کار اینترنتی شما دردسر ساز خواهد بود.

این که آیا خود شما در حال طراحی لوگوی شرکت تان باشید و یا اینکه طراح لوگو آن را برای شما انجام دهد مهم نیست، موضوع این است که تمام کارهایی که انجام می شود باید برای کسب و کار شما انجام شده و همگی "اصلی" و منحصر به فرد باشد.

خلاصه

سادگی، کلید طلایی ساخت یک لوگوی حرفه ای است. اگر به نام های تجاری معروف دنیا نگاهی بیاندازید، برند هایی مانند Nike - McDonalds - Apple - BMW و... حتماً متوجه سادگی آنها خواهید شد. دلیل آن این است که به خاطر سپردن لوگو های پیچیده و پر زرق و برق کار بسیار مشکلی می باشد.

به عبارت دیگر لوگوهایی که ساده هستند به راحتی در ذهن مخاطب جای می گیرد. نام های تجاری به آرامی در ذهن افراد نقش بسته و البته مطمئناً با کسب و کار و بهبود آن در ارتباط می باشد. هنگامی که بهترین لوگو را برای شرکت خود انتخاب کردید سپس می توانید کارت های تجاری خود را به چاپ برسانید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo