menu-joomla

توسط این قابلیت شما می توانید دکمه ای جهت برقراری ارتباط با محتوای قابل دسترس به سمت کاربر فراهم کنید، محتوا می تواند یک تماس، یک محتوا یا مجموعه و یا حتی یک کامپوننت باشد. همچنین می توانید در هر منوی ساخته شده ماژول هایی را برای نمایش مرتبط کنید که تنها در آن منو نمایش داده شود.

ایجاد یک منوی جدید

ساخت منو در جوملا

از طریق دکمه منوهای موجود در سربرگ مدیریت جوملا گزینه مدیریت منوها و سپس ایجاد منوی جدید را بفشارید، یا پس از کلیک کردن روی گزینه مدیریت منو ها از دکمه جدید، موجود در صفحه مدیریت منوها می توانید یک منوی جدید بسازید.

اینجا 3 فیلد موجود است :

عنوان : نام منو

نوع منو : مکانی که قرار است منو در آن نمایش داده شود، به طور مثال rightmenu یا leftmenu این نام باید انگلیسی باشد.

توضیحات: این فیلد اختیاری است

پس از ثبت و ذخیره این منو نام آن در لیست منوهای موجود در منوی مدیریت جوملا اضافه خواهد شد، با این مرحه امکان ایجاد آیتم های منو فراهم شده است.

ساخت آیتم منو

پس از ورود از طریق منوی موجود در سربرگ مدیریت جوملا به گزینه ایجاد آیتم منوی جدید می توانید تنظیمات این بخش را انجام دهید.

ایجاد آیتم منو در جوملا

نوع آیتم منو : فرض کنید می خواهید یک مطلب را با یک دکمه موجود در منوی سمت کاربر به نمایش بگذارید، دقیقا این همان تعیین وظیفه برای هر منو است که دقیقا چه کاری انجام دهد. حال ممکن است نیاز شما یک تماس خاص باشد یا یک فرم، کافی است از لیست نمایش داده شده پس از کلیک روی دکمه انتخاب آن را انتخاب کنید.

منو در جوملاعنوان منو : نام آیتم منوی قابل نمایش در سمت کاربر

مستعار: زمنی که SEF در تنظیمات اصلی جوملا فعال باشد این قسمت کمک زیادی در سئو وب سایت شما خواهد کرد، در صورتی که این گزینه را خالی بگذارید یا تنظیمات مربوط به SEF را انجام نداده باشید تاریخ پیش فرض جایگزین خواهد شد.

یادداشت : اختیاری

لینک : تنها زمانی می توانید لینک دلخواه را وارد نمایید که از لیست انتخابی گزینه نوع آیتم منو نوع منو را آیتم خارجی انتخاب شده باشد.

حالت : مشخص می کند چه وضعیتی داشته باشد، منتشر شده یعنی در سمت کاربر قابل نمایش خواهد بود، منتشر نشده یعنی غیر قابل استفاده خواهد بود، از اینجا نیز می توانید منو را به زباله ارسال کنید.

دسترسی : سطح دسترسی به این منو را مشخص می کند که مثلا دسترسی همگانی باشد یا تنها کاربرانی که توسط نام کاربری و کلمه عبور وارد سایت شده اند بتوانند مشاهده کنند.

موقعیت منو : این آیتم مربوط به کدام منو است از لیست یکی را انتخاب کنید

گزینه مادر : اگر این آیتم منو یک زیر منو است از لیست آیتم مادر را انتخاب کنید.

مرتب سازی: این قسمت بعد از اینکه آیتم منو ذخیره شود در دسترس خواهد بود. پس از ذخیره سازی می توانید مکان نمایش یک آیتم را از اول به آخر منو جابجا کنید.

پنجره هدف : مشخص کنید آیتم منو پس از کلیک کاربر در همان پنجره باز شود یا پنجره جدید باز شود

صفحه پیش فرض : با انتخاب این گزینه پس از بازگشایی صفحه نخست شما یا WWW.SITE.COM نمایش داده خواهد شد. اگر قبلا صفحه اصلی و پیش فرض خود را ساخته اید در هیچ منویی استفاده نشود.

زبان : وب سایت های دو زبانه می توانند مشخص کنند این آیتم منو در کدام زبان قابل نمایش باشد. در غیر اینصورت همه گزینه مناسب است

سبک قالب : اگر چند قالب دارید می توانید مشخص کنید پس از کلیک روی این آیتم منو توسط کاربر چه قالبی بارگذاری شود. توجه داشته باشید پس از انتخاب قالبی به غیر از قالب پیش فرض عملیات بارگذاری قالب انتخاب شده اتفاق خواهد افتاد.

شناسه : یک ID که از سمت جوملا به آیتم‌های منو اختصاص داده می‌شود.

انتخاب‌های نوع لینک : با استفاده از تنظیمات موجود در این قسمت قادر خواهیم بود به آیتم منو عکس و توضیحات اضافه کنیم و همچنین نحوه نمایش آنرا تغییر دهیم.

انتخاب‌های نمایش صفحه : با استفاده از تنظیمات موجود در این قسمت قادر خواهیم بود عنوان در مرورگر را به صورت دلخواه وارد کنیم یا نمایش آنرا غیر فعال کنیم یا یک صفت کلاس انتخاب کنیم.

گزینه‌های متا : با استفاده از تنظیمات موجود در این قسمت می‌توانیم منو را با توضیحات متای دلخواه به موتورهای جستجو نمایش دهیم

ماژول‌های اختصاص یافته به این منو : با استفاده از این قسمت می‌توانید مشاهده کنید کدام ماژول‌ها در صفحه مربوط به این آیتم منو فعال و کدامها غیر فعال هستند برای تغییر این وضعیت می‌توانید بر روی نام ماژول‌ها کلیک کنید تا براحتی بتوانید این تنظیمات را تغییر دهید.

توجه: ذخیره کردن یک آیتم منو به معنی فعال شدن آن منو در سایت نیست به این منظور باید به مدیریت ماژول‌ها برویم و یک ماژول منو ایجاد و آنرا را در یک موقعیت در سایت فعال کنیم و در تنظیمات آن ماژول منو (آن ماژول را به منوی مربوطه ارتباط دهیم).

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (3 Votes)
sd-logos-part1
sd-logos-part2

منتخب از مشتریان با ارزش ما

مشتریان ما سرمایه ما
themeforest-logo
codecanyon--logo
graphicriver-logo
audiojungle-logo
photodune-logo
activeden--logo